Zbuduj formę przed latem!

Lato to zaproszenie do odsłaniania ciała. A co jeśli przez zimę zgromadziliśmy nadbagaż w postaci dodatkowych kilogramów? Oczywiście powinniśmy popracować nad wyglądem. Jak tego dokonać najprościej? Przystępując do regularnych ćwiczeń. Niestety o ile samo postanowienie wydaje się całkiem realne, o tyle z jego wykonaniem może być już nieco problemów. Wystarczy jednak sięgnąć po wsparcie specjalistów czyli udać się do klubu fitness. A jaki związek ma fitness z finansami? Okazuje się, że te dwie – odrębne dziedziny – łączy bardzo wiele.

Branża fitness rośnie w siłę

gym-595597_640

Kluby fitness i siłownie czekają na Twój ruch. Jeśli masz motywację, a brakuje Ci kasy, skorzystaj z pożyczki internetowej. (andremcenroe _pixabay.com)

Jak donosi agencja PAP Polacy wydają coraz więcej pieniędzy w klubach fitness. Na tle Europy zachodniej branża fitness w Polsce, dopiero się rozwija, ale robi to w dość szybkim tempie. Ilustruje to liczba przybywających klubów oraz świadczonych przez nie usług. Są to co prawda, najczęściej małe kluby zajmujące po kilkadziesiąt metrów kwadratowych, ale ich popularność rośnie niemal z dnia na dzień. Robert Kamiński – prezes Polskiego Związku Pracodawców Fitness dodaje, że w najbliższych latach można się też spodziewać wyłonienia co najmniej kilku wiodących graczy w tej branży. Dodaje również, że kluby zaczną wtedy bardziej interesować się konkretnymi grupami odbiorców, a nie jak dotąd jedynie przypadkowymi jednostkami.

Popularność branży fitness – szczególnie w ostatnich miesiącach – można przypisywać, nie tylko chęci zgubienia kilku kilogramów na lato. Za tym rosnącym zainteresowaniem stoją również media oraz wszechobecna promocja szczupłej sylwetki.

Nie wiem, jak Wy, ale mnie niespecjalnie przekonują takie miejsca. Wolę poćwiczyć samotnie w zaciszu czterech ścian lub na ulubionych ścieżkach leśnych. Wolę też skorzystać z promocji na sprzęt i akcesoria sportowe. Zawsze przecież mam do dyspozycji zastrzyk finansowy, dzięki któremu mogę kupić interesujące urządzenia i ćwiczyć sobie z ich pomocą, kiedy tylko będę chciał, nie martwiąc się o to, że akurat tego dnia nie ma moich ćwiczeń w grafiku.

* źródło obrazka głównego: stevepb _ pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *