Zagraniczna podróż z dzieckiem – wybieramy najlepsze piaszczyste plaże w Chorwacji

Marzy Wam się rodzinna zagraniczna podróż z dzieckiem, ale brakuje pomysłu, gdzie najlepiej spędzić ten czas wspólnie? Takim miejscem, w którym każdy uczestnik wyjazdu będzie się czuł i bawił tak samo dobrze jest Chorwacja z jej największym dobrodziejstwem, czyli piaszczystymi plażami. Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą się Wam przydać zanim jeszcze zabukujecie bilety.

Dlaczego Chorwacja to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Łagodny klimat, przyjazna atmosfera i niska przestępczość, to główne zalety Chorwacji, jako idealnego kierunku na wakacje z dzieckiem.

 

Powodów przemawiających za taką decyzją jest sporo. Po pierwsze – przyjazny klimat bez względu na porę roku. Chorwacja to kraj, który wyróżnia się łagodnymi warunkami pogodowymi. Po drugie – praktycznie w każdym jej zakątku znajdziemy piękne piaszczyste plaże, które pozwolą na beztroską dziecięcą zabawę na brzegu, jak i zapewnią bezpieczne zejście do morza. Po trzecie – Chorwacja to również atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych, jak na przykład liczne parki wodne czy rodzinne parki rozrywki. Poza tym na obszarze kraju nie brakuje obiektów zabytkowych, które z pewnością zainteresują starsze pociechy. Nasz pobyt mogą też urozmaicić wycieczki statkami na wybrane wyspy. Ponadto kraj ten uchodzi za jeden z bezpieczniejszych.

Zagraniczna podróż z dzieckiem – niezbędne formalności

Wybierając się w podróż do Chorwacji z dzieckiem musicie pamiętać, że Wy, czyli osoby dorosłe musicie przy wjeździe okazać dowód osobisty, a Wasze pociechy – ważny paszport. Poza tym dobrą praktyką jest też wykupienie milusińskim specjalnej polisy. Zapytajcie o nią swojego ubezpieczyciela uwzględniając nagłe wypadki, jakie często zdarzają się szczególnie młodszym dzieciom.

Najlepszy środek transportu

Dzieci – zwłaszcza te najmłodsze – z reguły źle znoszą długie podróże. Nudzą się w ich trakcie. Mogą być marudne, a ich zachowanie wyjątkowo uciążliwe dla pozostałych podróżujących. Dlatego najlepiej, gdy wybierzecie się do Chorwacji samolotem. Zaoszczędzimy sobie tym sposobem sporo czasu, ale i nerwów. Przy odrobinie szczęścia można z kolei trafić na naprawdę atrakcyjne ceny biletów.

Ważne leki

Nasze pociechy bywają nie tylko niecierpliwe, ale i…dość wrażliwe na zmianę warunków otoczenia. Dlatego warto zabrać ze sobą – prócz leków, które dziecko przyjmuje na co dzień – lekarstwa przeciwbólowe, na gorączkę, biegunkę, zaparcia i zatrucie pokarmowe. Nie zapominajmy też, że w trakcie wypoczynku nasze dzieci mogą zostać zaatakowane przez kleszcze czy komary. Konieczne jest więc zabranie ze sobą dobrego środka odstraszającego te insekty. Nie zaszkodzi również, jeśli w naszym bagażu znajdą się: opatrunki, bandaże, plastry oraz woda utleniona bądź środek odkażający, a także termometr, który pokaże czy stan dziecka wymaga wsparcia medycznego.

Jakie chorwackie plaże są najlepsze dla naszych dzieci?

Łagodne zejścia i duże płycizny to gwarancja bezpiecznej zabawy dla dzieci.

Na obszarze Chorwacji nie brakuje pięknych plaż. Jednak nie wszystkie nadają się dla rodzin z dziećmi. Mowa tu o plażach żwirowych i kamienistych. Co prawda oferują bajeczne widoki i kuszą kameralną atmosferą, ale zabawa w takich warunkach jest dość ryzykowna. Zatem jakie chorwackie plaże będą najlepsze? Przede wszystkim takie, które są dobrze wyposażone, czyli bez trudu znajdziemy na ich terenie: WC, prysznice, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków i parasoli. Najlepsze plaże to również takie, które zostały wyróżnione błękitną flagą, co oznacza, że jest tam wyjątkowo czysto. Szukając w Chorwacji plaży na rodzinny wypoczynek warto też poszukać takiej, której otaczające wody są dość płytkie. Ideałem jest też dużo miejsca do biegania czy budowania rzeźb z piasku. Na tej STRONIE znajdziecie opisy konkretnych najlepszych plaż chorwackich dla rodzin z dziećmi. Poza tym będziecie mogli też dowiedzieć się: w jaki sposób przygotować się do samej podróży oraz jakie oferuje Chorwacja warunki pogodowe. Znajdziecie tam także opisy wysp chorwackich oraz regionów tego cudownego kraju.

Skąd wziąć środki na wyjazd?

Oczywiście, taka zagraniczna podróż z dzieckiem oznacza spore wydatki. Musimy zadbać przecież nie tylko o opłacenie pobytu, ale również zatroszczyć się o bezpieczeństwo pociechy i zapewnić jej dostęp do najciekawszych atrakcji. Jeśli obawiacie się, że Wasz budżet może tego nie wytrzymać sprawdźcie, jaką ofertę ma dla Was VIVUS. Pierwsza pożyczka to nawet 3000zł, co oznacza, że bez problemu możecie sfinansować przynajmniej część wyjazdu. Co ważniejsze – na spłatę macie aż dwa miesiące i oddajecie dokładnie tyle, ile pożyczyliście. Czy warto? O tym musicie zadecydować sami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *