Zabiegi fryzjerskie, którym warto poddać się jesienią. Ile zapłacisz?

Jesień i zima to jedne z trudniejszych dla naszych włosów pory roku. Aby ułatwić im ich przetrwanie warto pokusić się o te proste 4 zabiegi w salonie fryzjerskim.

Czego potrzebują włosy jesienią i zimą?

Po pierwsze – solidnej dawki nawilżenia, bez czego kruszą się i łamią. Po drugie – dogłębnego odżywienia, bo bez niego mamy efekt zmęczonych włosów: matowych i pozbawionych życia. I wreszcie po trzecie – solidnego wzmocnienia, dzięki czemu nie będą wypadały i staną się bardziej zdyscyplinowane.

Zabiegi fryzjerskie, których potrzebują Twoje włosy jesienią i zimą

Odwiedzając teraz salon fryzjerski i urody możemy uniknąć problemów osłabionych i wypadających włosów na wiosnę.

Co prawda wymienione powyżej zabiegi pielęgnacyjne można wykonać w zaciszu własnego domu, ale o wiele skuteczniejsze są te wykonywane przez profesjonalistów. Każdy naprawdę dobry i solidny salon fryzjerski posiada w swojej ofercie kompletny pakiet jesienno-zimowych zabiegów. Należą do nich:

Ultradźwiękowy zabieg nawilżająco-regenerujący

Wykonuje się go przy użyciu tzw. pielęgnicy czyli urządzenia, które do złudzenia przypomina prostownicę lub lokówkę, ale emituje ultradźwięki i podczerwień. Dzięki temu następuje:

 • odbudowanie włókna włosa;
 • wzmocnienie włosów;
 • przywrócenie włosom sprężystości i elastyczności;
 • eliminacja efektu elektryzowania włosów;
 • zamknięcie łusek włosowych, co pozwala na zatrzymanie wody we włosie.

Cena zabiegu: od 80zł.

Zabiegi keratynowe (tzw. aktywna keratyna)

To dość czasochłonny zabieg, który – w zależności od stanu włosów – potrafi trwać nawet do 2-óch godzin. Fryzjer posługuje się tu prostownicą, za pomocą której „wprasowuje” we włosy płynną keratynę. Dzięki temu włosy:

 • odzyskują blask i świeżość;
 • stają się bardziej zdyscyplinowane;
 • stają się gęstsze i zdrowsze.

Koszt zabiegu: od 80-100zł

Decydując się na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w salonie – możemy cieszyć się gęstymi i zdrowymi włosami bez względu na porę roku.

Rytuały Kerastase

Składają się na niego zabiegi silnie regenerujące oraz dogłębnie odżywiające włosy. Ogromną zaletą jest natychmiastowy efekt, który niestety nie utrzymuje się zbyt długo i wymaga szybkiego powtórzenia. Mimo to, nie szkodzi włosom. Efekty zabiegu zależą od kondycji włosów:

 • suche i osłabione– otrzymują potężną dawkę nawilżenia; zostają też dogłębnie odżywione;
 • rzadkie i kruche – stają się silniejsze, zdrowsze oraz bardziej sprężyste; otrzymują też silne wsparcie od wewnątrz;
 • koloryzowane i matowe – odzyskują żywą barwę oraz zostają wzmocnione; łatwiej znoszą też zabiegi koloryzacyjne.

Cena zabiegu: od 80-120zł

Komputerowe nawilżanie włosów

Do zabiegu wykorzystywane są specjalne preparaty oraz urządzenie przypominające ogromną suszarkę, a także sonda komputerowa. Wydobywające się ciepło powoduje, że zawarte w preparacie składniki dogłębnie przenikają do struktury włosa odżywając go i uelastyczniając. Zabieg ten skutkuje również domknięciem włosa i wygładzeniem łuski.

Koszt zabiegu: ok. 40 złotych.

***
Jesienno-zimowe zabiegi fryzjerskie obciążają co prawda nasz portfel, ale gwarantują, że na wiosnę nie będziemy miały problemów z naszą fryzurą. Warto o tym pamiętać, a jeśli trzeba sięgnąć po dodatkowe środki, aby zadbać o swój wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *