Wybieramy najlepszą polisę turystyczną

Styczeń i luty to miesiące, kiedy często planujemy wspólne wyjazdy zimowe z rodziną. Ma to związek z feriami szkolnymi. Zazwyczaj udajemy się wtedy z naszymi pociechami w góry. Zanim jednak spakujemy walizkę, warto zabezpieczyć się przed ogromnymi wydatkami związanymi z ewentualnym uszczerbkiem na zdrowiu. Oto jak wybrać najlepszą polisę turystyczną.

Przezorny – zawsze ubezpieczony – to prawidło, od którego nie powinno być żadnych odstępstw. Dotyczy to również naszego bezpieczeństwa na stoku.

zjazd

źródło: onesieworld (flickr.com)

Jak wiadomo góry bywają zdradliwe, a nasze umiejętności narciarskie nie zawsze muszą pokrywać się z faktycznymi wymaganiami wybranej trasy zjazdowej. Wtedy nietrudno o wypadek, który może łączyć się ze sporymi kosztami potrzebnymi na pokrycie transportu czy leczenia i to wcale nie małymi. Czy można tego jakoś uniknąć? Oczywiście, że tak. Wystarczy zainteresować się kwestią wyboru najlepszej polisy turystycznej. oto lista najważniejszych warunków, jakie powinna ona spełniać:

  • Gwarancja pomocy medycznej oraz odszkodowania w następstwie uszczerbku na zdrowiu podczas uprawiania wszelkich sportów zimowych – zarówno ekstremalnych, jak i tych amatorskich.
  • Pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją.
  • Przejęcie kosztów dotyczących każdego rodzaju transportu – także tego w warunkach szczególnych (np. w pozycji leżącej, co bywa dużo droższe niż w przypadku organizacji zwykłego transportu).
  • W koszta ubezpieczenia wliczone są również usługi dodatkowe typu: opieka nad dziećmi, ochrona sprzętu, pomoc na wypadek zdarzenia losowego typu włamanie, zalanie czy pożar w miejscu zamieszkania.
  • Zwrot kosztów związanych z utrudnionymi warunkami pobytu – chodzi o wydatki związane z atrakcjami, które zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych czy innego zagrożenia.

Dobrze jest też postarać się o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na wypadek, gdybyśmy to my stworzyli zagrożenie dla innych osób znajdujących się na stoku. Wtedy odciążamy się od kosztów związanych z uszkodzeniem mienia czy przyczynieniem się do obniesienia obrażeń innych uczestników. Jeśli o tym zapomnimy, możemy zostać obciążeni takimi wydatkami.

Jednym słowem zanim wybierzemy się w góry – czy to zimą, czy w innym okresie – pamiętajmy o polisie. Jej wykupienie to, co prawda zwiększenie kosztów wyjazdu, ale również swego rodzaju zabezpieczenie przed dodatkowymi obciążeniami związanymi z wypadkiem na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *