Uwaga na hakerów! Klienci PKO BP w niebezpieczeństwie!

Bankowość internetowa to narzędzie i rozwiązanie posiadające wiele zalet i ułatwiające nam życie. Niestety niesie ono ze sobą również pewne zagrożenia. Jedno z nich stanowią ataki hakerów. Tym razem celem cyberprzestępców stał się PKO BP.

Uwaga na fałszywe meile

Hakerzy podszywający się pod PKO BP rozsyłają do Klientów banku fałszywego meila. Jest w nim informacja o zablokowaniu dostępu do ich konta bankowego. W meilu znajduje się również instrukcja, w jaki sposób można owo rzekomo utracone hasło – odzyskać. Jednakże podany w wiadomości link i skorzystanie z niego powoduje, przekazanie swoich poufnych danych podstępnym cyberprzestępcom. Problem jest o tyle poważny, że przygotowana przez nich strona jest łudząco podobna do oryginalnej strony logowania.

PKO BP poinformowało już swoich Klientów o zaistniałej sytuacji i apeluje o wyostrzoną czujność. Co ciekawsze takie meile otrzymują również osoby, które nie są i nigdy nie były Klientami tego banku…5257657315_4db5d04b20_o

Kody weryfikujące – też w potrzasku

Wiedza hakerów o zabezpieczeniach, jakie stosują Klienci banku pomogła im dodatkowo w udoskonaleniu swojej metody. Oznacza to, że w czasie logowania należy podać kod weryfikacyjny (karta – zdrapka). Nieświadom niczego Klient, posłusznie poddaje się woli cyberprzestępcy. Gdy odkryje, że z jego konta zniknęły pieniądze – na reakcję może być już za późno.

Jak nie dać się oszukać?

To co spotkało Klientów PKO BP może spotkać również każdego z nas. Wystarczy jednak, że zastosujemy kilka prostych zasad, a nasze pieniądze będą bezpieczne. Oto one:

– zmień kod potwierdzenia wykonania operacji na token lub SMS;
– wpisz adres podanej strony ręcznie;
– sprawdź bieżące informacje ze strony ogólnej Twojego banku;
– pamiętaj, że bank nigdy nie poprosi Cię o potwierdzenie Twoich danych drogą e-mail czy SMS.

Trzeba przyznać, że pomysłowość hakerów sięga naprawdę daleko. Dlatego, jeśli otrzymasz takiego meila, nigdy na niego nie odpowiadaj. W razie braku pewności, skontaktuj się najpierw z oddziałem swojego banku. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich środków gromadzonych w banku, zależy również od Ciebie samego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *