Usługi

Na emeryturze nie musi być nudno – zniżki dla seniora

Przejście na emeryturę wcale nie musi oznaczać bezproduktywnego spędzania czasu. Seniorzy mają do swojej dyspozycji szereg udogodnień, które mogą sprawić, że bez trudu wypełnią swój czas wolny. Wśród nich na plan pierwszy wysuwają się zniżki dla seniora. Poznaj te, które mogą uprzyjemnić Ci czas. (więcej…)

Co zrobić ze zwierzakiem, gdy wyjeżdżasz na dłużej, by nie zbankrutować? Hotel czy prywatna opieka?

Planując wczasy czy inny dłuższy wyjazd zazwyczaj staramy się szukać miejsca, w które możemy zabrać swojego pupila. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Podpowiadamy, co zrobić ze zwierzakiem, aby odbyło się to bez większej szkody zarówno dla zwierzaka, jak i naszego portfela. (więcej…)

Jak wybrać konto osobiste?

Dla wielu z nas noworoczne postanowienia dotyczyły także finansów osobistych. Ściślej mówiąc znalezienia dobrej i skutecznej strategii oszczędzania. Wśród działań, które można podjąć w tym celu znajduje się znalezienie taniego i dobrego konta osobistego. Oto trzy proste kroki, jak tego dokonać.

KROK 1: Posłuchaj opinii innych

To dobra wskazówka. Zwłaszcza na samym początku poszukiwań. Zwróć przy tym uwagę na koszta związane z miesięczną opłatą, a także jaka prowizja jest pobierana przy wypłatach z bankomatów.

KROK2: Odpowiedz sobie, na pytanie do jakiego celu ma służyć Ci konto bankowe

Musisz wiedzieć, że dzisiejsza bankowość to nie tylko usługa, dzięki której możesz bezpiecznie przechowywać swoje pieniądze. Teraz konta bankowe to niekiedy rozbudowane i potężne narzędzia do swobodnego zarządzania Twoimi finansami. Przypisane do niego usługi mogą na przykład pomóc dokonać tańszych zakupów czy skorzystać z opcji zwrotu jakiejś części wydatków związanych chociażby z korzystania z konta w określony sposób.

KROK 3: Sprawdź, jakie dodatkowe udogodnienia związane są z założonym kontem

Na przykład płatność metodą zbliżeniową, wykonywanie przelewów bez konieczności podawania numeru konta odbiorcy czy aplikacje do zarządzania finansami (oszczędzanie czy budowanie budżetu domowego).

KROK 4: Skorzystaj z rozwiązania, jakim jest porównywarka kont osobistych

To najprostsze, ogólnodostępne narzędzie, dzięki któremu w prosty i szybki sposób dotrzesz do szczegółowego rankingu kont bankowych. Zazwyczaj są tam uwzględniane najważniejsze cechy tego typu rachunków m.in. koszt utrzymania, dodatkowe i podstawowe usługi, dostęp do darmowych bankomatów czy opłata za kartę.

****
W dobie szybkiego postępu i wszechobecnego internetu trudno sobie wyobrazić konieczność odwiedzania oddziału bankowego celem otwarcia w nim konta osobistego. Dziś wszystko jest o wiele prostsze. Wystarczy wejść do internetu i odszukać stronę banku, a następnie wybrać interesujący nas rodzaj rachunku. Potem czekamy już tylko na kuriera z podpisaną umową. Aby dokonać jednak właściwego wyboru, dobrze jest poświęcić na podjęcie decyzji nieco czasu i przeanalizować interesujące nas oferty pod kątem naszych realnych potrzeb, nie dając sobie wcisnąć przy okazji usług, które nie są nam do niczego potrzebne, a za które bank pobiera obowiązkowe opłaty. Pamiętaj, że Twoje konto osobiste to rodzaj internetowego portfela i suma w nim powinna się zgadzać 🙂 Owocnych poszukiwań!

Jak spędzić zimowy weekend z rodziną?

Zima to świetna okazja do tego, aby więcej czasu spędzić z rodziną. Możliwości jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Oto nasze propozycje na idealny rodzinny weekend zimowy.

Miejskie atrakcje

Sztuczne lodowisko to świetna zabawa dla całej rodziny.

To najprostsze z rozwiązań, które wbrew pozorom daje sporo możliwości. Dzięki temu każdego dnia można spędzić czas wolny wraz z rodziną w inny sposób i to niekoniecznie z zimą w tle. Oto, kilka propozycji na miejski weekend zimowy:

  • aquapark – to świetna zabawa dla wszystkich: małych i dużych; każde z tego typu parków rodzinnych posiada własny program, ale najczęściej wśród proponowanych atrakcji znajdują się: megazjeżdżalnie, park linowy, wodne place zabaw, a dla nieco starszych również bicze wodne czy masaże; często na miejscu można również po udanej zabawie coś zjeść na szybko;
  • sztuczne lodowisko lub sztuczne stoki – oba tego typu obiekty coraz częściej powstają w bardzo nietypowych miejscach np. na obrzeżach miast lub w ich centrum; często w czasie weekendu na gości czeka masa ciekawych zabaw i konkursów z nagrodami; to także świetny moment by złapać bakcyla aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wymienione opcje posiadają dwa plusy. Pierwszy – wiążą się ze stosunkowo niewielkim nakładem finansowym. Bywa, że młodsze pociechy mogą korzystać z niektórych atrakcji za darmo, warto to wcześniej sprawdzić na stronie organizatora. Drugi – w razie nieprzewidzianych okoliczności czy chociażby nudy – choć to drugie raczej nie grozi przy dobrej organizacji – umożliwia szybki powrót do domu … na pizzę i rodzinny seans filmowy 🙂

Rodzinny weekend zimowy poza domem

Psie zaprzęgi to jedna z ciekawszych propozycji na uatrakcyjnienie rodzinnego weekendu.

Druga opcja wiąże się z większym obciążeniem finansowym, niż wymienione atrakcje w mieście, ale czyż nie warto zainwestować w rodzinne relacje? Najwięcej tego typu możliwości dają typowe zimowe kurorty. To także one są dobrze przygotowane na obsługi całych rodzin. Oto przykłady:

  • przejażdżka na skuterze śnieżnym – oczywiście najpierw należy upewnić się co do dopuszczalnego wieku najmłodszych uczestników śnieżnej zabawy;
  • kulig – zwykle w bonusie po dotarciu do celu na uczestników czeka ciepły posiłek oraz sporo dobrej zabawy przy ognisku;
  • kilkudniowy wypad do Szwecji – tutaj na przyjezdnych czekają tu takie atrakcje jak np. niezwykłe zjawisko czyli noc polarna czy psie zaprzęgi i oczywiście sporo tras dla amatorów sportów zimowych;
  • zimowa wycieczka do Kopenhagi – krainy Andersena; na turystów czeka m.in. najsłynniejszy park rozrywki Tivoli, który prezentuje się w zimowej szacie jeszcze piękniej niż latem.

Wymienione propozycje to tylko nieliczne z przykładów na to, jak ciekawie można spędzić zimowy weekend z rodziną. Co ważniejsze zimowy weekend w wielu miejscach oznacza wciąż niższe ceny. Warto wykorzystać tą cenną wiedzę, by móc zaplanować ze spokojem dalszy wyjazd – mając w perspektywie wydatki świąteczne lub poświąteczne.