Twoja historia kredytowa prosto z … Poczty Polskiej

Poczta Polska oraz Biuro Informacji Kredytowej podpisało właśnie między sobą nową umowę. Zgodnie z jej zapisem, osoby niekorzystające z sieci na co dzień, mogą w szybki i prosty sposób sprawdzić czy ich nazwisko znajduje się w bazie BIK.

4783131462_7966f0b093_z

Źródło: flickr.com

Według prezesa Poczty Polskiej, taka usługa to strzał w 10-tkę. Prezes twierdzi, że znajdzie ona spore zainteresowanie wśród klientów, gdyż coraz więcej obywateli sprawdza swoją historię kredytową w BIK, zanim jeszcze złoży wniosek o kredyt. Ponadto ma to być sposób na dodatkowe dochody dla samej Poczty Polskiej.

Usługa, o jakiej mowa będzie darmowa tylko przez 60 dni od momentu jej aktywowania. W tym czasie klient, może sprawdzić na ile będzie mu ona faktycznie przydatna. Przez ten czas klient będzie otrzymywał informacje na temat swojej bieżącej sytuacji w postaci alertów. Będą to krótkie informacje na temat próby wyłudzenia kredytu czy złożeniu nowego wniosku kredytowego. Po okresie próbnym, za dalsze świadczenie usługi będzie trzeba zapłacić. Ile? – tego na razie ani BIK ani Poczta Polska nie zdradzają. Zdradzają natomiast, jakie m.in. do jakich informacji będzie miał dostęp ten, kto zdecyduje się na wykupienie usługi. Ponadto za dodatkową opłatą, klient otrzyma również tzw. paszport wiarygodności kredytowej. Znajdzie się w nim punktowa ocena naszej zdolności kredytowej, a także informacje o zaległościach czy wysokościach spłacanych rat.

Usługa będzie dostępna na razie w wybranych 800 Urzędach Pocztowych. Do końca roku liczba ta ma się zwiększyć do 1000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *