Twój wygląd – kartą przetargową

Jak twierdzi autor poczytnej pozycji „Pokolenie IKEA” – współcześni: kobiety i mężczyźni mają ciężko we współczesnym świecie, bo nieustannie wymaga się od nich perfekcyjności. Dotyczy to nie tylko tego, co robią, ale głównie tego, jak wyglądają. Jednakże inwestycja w swój wygląd ma jeszcze jeden ogromny plus…

Dlaczego warto inwestować w swój wygląd?
Fakt, współcześnie kobiety i mężczyźni mają przed sobą trudne zadanie czyli perfekcyjny wygląd. Aby go osiągnąć, są w stanie zrobić naprawdę wiele: od rygorystycznych diet, poprzez mordercze treningi na ingerencji chirurgów skończywszy. Po co to wszystko? Po pierwsze – aby nie odstawać od reszty „pięknego społeczeństwa”. Co prawda lubimy się wyróżniać na tle innych, bo próżność mamy zaprogramowaną przez naturę, ale dobrze, jeśli to wyróżnienie znajduje poklask, a nie wywołuje falę prześmiewczych opinii. Po drugie – aby osiągnąć sukces. Nie od dziś bowiem wiadomo, że „ładnemu w życiu łatwiej” i prawda ta, dotyczy zarówno strefy osobistej, jak i naturalnie zawodowej. Niestety powierzchowność jest obecnie bardziej brana pod uwagę przy ocenie naszej osoby, niż faktyczne umiejętności czy cechy charakteru. No sorry „taki mamy klimat”. Ale czy wiecie, że zmiana wyglądu może mieć jeszcze inny, głębszy aspekt. Otóż, inwestując w swój nowy – często wymarzony – image zmienia się nasza psychika. Często stajemy się dzięki temu, bardziej odważni, pewniejsi siebie, a co najważniejsze pełniejsi przekonania o własnej wartości. Zmienia się też często nasze nastawienie do innych, jak i do świata, w którym funkcjonujemy.

Ale to kosztuje…
Fakt, wydatki na urodę to spore sumy. Ale zawsze możemy na przykład poprosić o dofinansowanie realizacji naszego „urodowego” marzenia, w ramach prezentu urodzinowego. Warto też przejrzeć dokładniej ofertę zakupów grupowych.

*źródło zdj głównego: antonin77_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *