TOP – 4 najdroższe domy na świecie

Są wyjątkowe i stylowe. Wypełnione luksusowymi dodatkami. Powstały w bardzo różnych okresach czasu. Łączy je jedno – niewiarygodnie wysoka cena. Poznajcie 5 najdroższych domów na świecie.

Willa projektanta mody Gianni Versace
Cena: 41,5mln dolarów

Znajduje się w Miamy Beach. Jej nowy właściciel może cieszyć się między innymi wspaniałym widokiem na Ocean. Ma też do dyspozycji 10 sypialni oraz … pokryty warstwą złota basen. Codziennie jego oczy cieszą również ręcznie wykonane freski.

Villa Les Cedres
Cena: ok. 1,5 miliarda złotych

Imponująca budowla znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu w malowniczym Saint – Jean – Cap – Ferrat. Powstała w 1830 roku. Jest to 2 – piętrowa kondygnacja o łącznej powierzchni ponad 18 tysięcy m2. Na jej obszarze znajduje się: 10 pięknych sypialni, kręgielnia, kino, prywatna kaplica, okazała sala balowa oraz pokaźna biblioteka. Wnętrze rezydencji zdobią też przepiękne malowidła oraz rzeźby. Ogromną zaletą budynku jest też jego umiejscowienie – otaczają go zewsząd szklarnie i ogrody wypełnione egzotycznymi gatunkami roślin.

Willa projektu Antonio Gaudiego
Cena: 130 mln złotych

Znajduje się w Barcelonie i liczy sobie przeszło 100 lat. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że powstała, jako pierwsze tego typu zamówienie dla młodego wówczas architekta. Do tej pory wnętrze Casa Vicens było niedostępne dla świata zewnętrznego. Można było jedynie podziwiać jej fasadę zza żelaznej bramy. Dzisiaj potencjalni kupcy mogą zapoznać się ze zdjęciami posiadłości, na którą składają się: reprezentacyjny taras na parterze oraz liczne pokoje dzienne, sypialnie, pokoje przeznaczone do pracy, biblioteka, łazienki umiejscowione na pierwszym i drugim piętrze. Całość wkomponowana została w pięknie prezentujący się ogród. Budynek jest po generalnej rewitalizacji, co oznacza, że wszystkie tworzące go elementy zostały odtworzone z niezwykłą precyzją. Budynek wciąż jest na sprzedaż.

Willa w okolicach Londynu
Cena: 70 mln funtów

Malowniczo położona willa wyglądem przypomina niewielki pałacyk. Do dyspozycji właścicieli są tam: 103 pokoje, 22 łazienki, a także prywatne: kręgielnia, boisko do gry w koszykówkę, boisko do gry w siatkówkę, kort tenisowy oraz kino na 50 osób. O wyjątkowości tego obiektu świadczy też nietuzinkowa droga, która … jest podgrzewana, dzięki czemu nawet zimą nie znajdziemy na niej ani centymetra śniegu.

Można by zadać sobie pytanie o sens nabywania tak drogich domów. Przecież i tak jej właściciele nie zdołają wykorzystać całego potencjału, jaki oferują i kryją w sobie ich posiadłości. Jednak w posiadaniu tego typu obiektów nie liczy się ich praktyczna strona. Ta zdecydowanie schodzi na drugi plan. Najważniejszy jest prestiż, a ten jak wiadomo znajduje jeden przelicznik: bogactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *