Sylwester – tani, ale z przytupem. X sposobów, by połączyć te dwa elementy.

Jak brzmi przepis na udanego Sylwestra? Powinno być fajnie, wesoło, a przede wszystkim przyjaźnie dla nadszarpniętego świątecznymi przygotowaniami portfela. Czy jednak da się połączyć ze sobą te elementy? Oto kilka przykładów, jak tego dokonać.

Impreza poza domem

To najwygodniejsze rozwiązanie i dość popularne. Tym bardziej, że miejsc w których można się naprawdę dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie pobawić nie brakuje. Aby jednak móc wesprzeć swoje finanse warto poszukać rozwiązania, jakim jest grupowa wejściówka.

Clubbing po północy

To kolejna propozycja, która pozwoli na dobrą zabawę niewielkim kosztem. Wystarczy znaleźć listę klubów i pubów w swojej miejscowości, które serwują muzykę na żywo i są otwarte do rana, a następnie udać się wraz z kilkoma dobrymi znajomymi na rajd po tych, w których jest najtaniej.

Sylwester po sąsiedzku

Skrzyknięcie kilku dobrych znajomych i zorganizowanie zrzutkowej domówki, to dobry, swojski i niezbyt drogi sposób na huczne pożegnanie Starego Roku. Ale pomyśl o ile taniej i weselej będzie, gdy weźmie w niej udział kilkanaście osób? Taka opcja wchodzi w grę, jeśli macie do dyspozycji większą wspólną przestrzeń, gdzie da się ustawić duży stół , który pomieści bez trudu przekąski przygotowane przez chętnych mieszkańców piętra czy nawet całej klatki, alkohol – ten również może być zrzutkowy. Potem wystarczy zadbać jedynie o muzykę, która poderwie do zabawy wszystkich i gotowe. Dodatkowy bonus? Po zakończonej imprezie nie trzeba będzie liczyć strat, a porządek zrobi się sam.

Filmowy Sylwester

Wielu z nas domowa impreza sylwestrowa kojarzy się z serwowanymi – od lat w tej samej postaci – przez popularne kanały telewizyjne relacjami z koncertów pod chmurką. Ale wystarczy chwila spędzona w internecie na przewertowaniu kanałów filmowych, aby móc urządzić dla znajomych prawdziwą filmową ucztę. Aby oszczędzić na jedzeniu – można je zamówić on-line. Zwykłe zakupy spożywcze z dostawą do domu lub osobistym odbiorem bez stania w kolejce – także taniej nas wyniosą, gdy zdecydujemy się na nabycie ich przez internet.

Impreza sylwestrowa w …podróży

Udany Sylwester to nie tylko dobre: muzyka, jedzenie i towarzystwo. To także unikalne miejsce, gdzie nie trudno o świetną zabawę. Przykładem takich nietypowych miejscówek mogą być chociażby zabytkowy tramwaj lub wagony kolejowe. W trakcie wycieczki bierzemy udział w przygotowanych konkursach. Do dyspozycji mamy też przekąski. Wszystko wliczone w cenę biletów. Warto zapytać wcześniej czy organizator nie przygotował zniżek dla większych grup czy par.

Tych kilka przykładów to dowód, że można nie tylko zorganizować taniego i atrakcyjnego Sylwestra, ale i wziąć udział w takiej właśnie imprezie. Wiele zależy jednak od tego, kiedy zaczniemy szukać imprezy, która spełni nasze oczekiwania i okaże się łaskawa dla naszego budżetu. Im wcześniej zabierzemy się za szukanie, tym większa szansa powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *