Sukienki na wesele lub chrzciny – wypożyczyć czy kupić?

Wesele i chrzciny to imprezy, które zobowiązują do bardziej eleganckich kreacji. Wtedy pojawia się jednak pytanie – kupić, czy może jednak skorzystać z coraz powszechniejszych instytucji, jakimi są wypożyczalnie sukienek na różne okazje? Zobacz, kiedy i które z tych rozwiązań sprawdzi się bardziej.

Kreacja z wypożyczalni

Wypożyczanie sukienek okolicznościowych to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Jego zalety nasuwają się same:

  • Wypożyczona sukienka nie zajmuje niepotrzebnie miejsca w szafie – aż do chwili, kiedy się na nią zdecydujemy, pozostaje w przechowalni, a po zakończonej imprezie wraca do niej;
  • Jej poszukiwania są mniej czasochłonne – wszystkie modele znajdziemy w jednym miejscu czyli na stronie wypożyczalni, tą samą drogą załatwimy pozostałe formalności;
  • Wypożyczenie sukienki to także dużo mniejsze koszta – to ważne, zwłaszcza gdy mamy dość mocno ograniczony budżet;
  • Takie rozwiązanie pozwala nabyć sukienkę na tzw. ostatnią chwilę – co tylko podkreśla, że jest to w pełni dopasowana do naszych kobiecych potrzeb usługa.

Kto powinien podjąć decyzję o wypożyczeniu sukienki?

Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy nie planujemy już podobnych okazji w najbliższym czasie. Wypożyczenie sukienki weselnej czy na chrzciny to także dobry wybór, kiedy nie lubimy bądź nie możemy za bardzo szastać pieniędzmi. Wypożyczenie sukienki to także idealna propozycja dla tych z nas, które odkładały decyzję o jej zakupie do ostatniej chwili.

Czy takie rozwiązanie ma minusy?

Główny z nich to ciągła uwaga na to, by kreacji nie zniszczyć. Po drugie – jesteśmy skazane na dość niewielki wybór modeli, a już z pewnością trudniej będzie nam wypożyczyć sukienkę ulubionego projektanta czy marki.

Kupujemy sukienkę na wesele lub chrzciny

Zakup takiej kreacji ma sens wtedy, gdy planujemy założyć ją co najmniej kilka razy. Wtedy taki jednorazowy wydatek to swoista inwestycja w świetny wygląd i brak problemów z doborem kreacji na kolejną ważną uroczystość. Możemy sobie pozwolić również na zakup takiej sukienki, gdy dobrze orientujemy się, gdzie będziemy mogły ją potem sprzedać, aby nie zalegała nam niepotrzebnie w szafie. Zakup takiej wyjściowej sukienki to również rozwiązanie dla szykownych kobiet, które lubią być dobrze ubrane i mieć na sobie koniecznie markową odzież bądź są mocno związane z jednym, konkretnym projektantem. Oczywiście mówimy tutaj o zakupach dokonywanych w salonach lub sklepach z tego typu ubraniami. Troszkę trudniej będzie nam znaleźć wymarzoną kreację, gdy zdecydujemy się na jej odkupienie od kogoś. Chociaż jest to też pomysł na zaoszczędzenie paru złotych, które możemy wydać na prezent.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się wypożyczyć bądź nabyć sukienkę okolicznościową musimy pamiętać, by była ona elegancka, ale i dość skromna. Na chrzcie – nie wypada mieć na sobie wyzywającego stroju. Z kolei wesele powinno być świętem Panny Młodej, a nie naszym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *