Sposoby na sfinansowanie odświeżenia mieszkania. Pożyczka pozabankowa to najlepszy wybór!

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, często pracujemy, ale i czerpiemy siły na czekające nas wyzwania. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się w nas myśl o odświeżeniu mieszkania. Co zrobić, gdy brakuje nam na to środków? Czy pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji?

Akcja: remont!

Co nami kieruje, że podejmujemy decyzje o odświeżeniu domu? Wpływa na to wiele czynników. Jedni chcą w ten sposób podkreślić zmiany, jakie nadeszły w ich życiu – czy to prywatnym, czy zawodowym. Inni potrzebują po prostu odmiany. Chcą, by ich wnętrze napędzało do działania, wyciszało lub sprawiało wrażenie bardziej eleganckiego bądź „luzackiego”. Czasami jednak za takim wyborem stoją zwyczajne życiowe konieczności. Najczęściej są to zniszczenia, jakim uległo mieszkanie na skutek pożaru, włamania, zalania czy…szkód wyrządzonych przez zwierzaka lub dziecko. Kiedy indziej po prostu chcemy, aby wnętrze, w jakim mieszkamy, jak najbardziej współgrało z naszymi emocjami, pasjami lub odkrytymi zainteresowaniami.

Od czego zacząć?

Kiedy już jesteśmy pewni, że chcemy odświeżyć mieszkanie, potrzebujemy planu działania. Pierwszy krok to znalezienie inspiracji. Najlepsze jej źródło stanowi internet. Tam bez trudu znajdziemy gotowe rozwiązania. Możemy je wcielić w życie albo zmodyfikować pod własne potrzeby. Pamiętajmy również, że aby odświeżyć mieszkanie nie musimy wprowadzać zmian w całym domu, a jedynie w wybranych pomieszczeniach. Tych, w których przebywamy najczęściej bądź, jakie najbardziej nam się znudziły. Niekiedy wystarczą też proste kosmetyczne zmiany, aby poczuć różnicę. Drugi krok polega na stworzeniu listy zakupów. Umieszczamy na niej elementy, które zamierzamy kupić. Ten artykuł możemy potraktować, jako krótką podpowiedź. Autor zachęca nas na przykład do zastosowania:

  • różnego rodzaju tekstyliów, jak: zasłony, firanki, narzuty, poduszki, koce, pokrowce na siedzenia czy dywan – takie dodatki bardzo szybko wywołują oczekiwany efekt;
  • rozmaitych dodatków typu: dekoracje czy gadżety – mogą one nie tylko nadać klimat pomieszczeniu, w którym się znajdą, ale również zmienić optycznie jego wielkość.

Po co tworzyć taką listę? Dzięki niej łatwiej określimy niezbędny budżet, jakiego potrzebujemy do sfinalizowania naszego projektu.

Skąd wziąć pieniądze?

Ostatni element naszego planu to rozejrzenie się za źródłem sfinansowania. Jeśli odpada pożyczka od znajomych bądź premia w pracy, pozostaje jeszcze ciekawa alternatywa. Stanowi ją pożyczka pozabankowa. Czy to dobry pomysł? Jak najbardziej. Po pierwsze – nie musimy dostarczać firmie, która jej nam udzieli żadnych dokumentów. Niepotrzebny jest nam też żyrant. Wymóg konieczny to ukończony 18 rok życia. Musimy zamieszkiwać na terenie RP i posiadać aktywny rachunek bankowy. Po drugie – chwilówka nie wiążę nas z kredytodawcą na kilka czy kilkanaście lat. Umowa trwa miesiąc czy dwa i to my decydujemy o tym okresie. Po trzecie – jeśli dobrze poszukamy wśród dostępnych ofert, możemy znaleźć taką, która zagwarantuje nam, iż oddamy dokładnie tyle ile, pożyczyliśmy (są to tzw. pożyczki 0%). Legalność firm pozabankowych możemy sprawdzić w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Reasumując: jeśli zależy nam na szybkim i sprawnie przeprowadzonym liftingu naszego mieszkania, a jedyną przeszkodę stanowi brak kasy, wykorzystajmy pożyczkę pozabankową. Wygodną, szybką, a do tego z pewnością co do jej otrzymania. Na koniec pozostaje już tylko zachwycać się efektem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *