Sportowy zawrót głowy

Moda na bycie fit i aktywnym przewija się niemal na każdym kroku. Zachęcają nas do tego zarówno telewizja, jak i kolorowe czasopisma. Ruch i sport zalecają też lekarze, jako remedium na większość naszych dolegliwości. Jak zacząć żyć na sportowo?

Aktywnie czyli jak…
Słysząc zachętę typu: rusz się trochę i zacznij uprawiać sport, z marszu czujemy się zniechęceni. W myślach kreujemy sobie kilometrowe maratony biegowe lub rowerowe albo też godziny ćwiczeń na siłowni. Pierwsze, co wtedy się także pojawia, to bunt, albo wymyślone na biegu setki wymówek. Podczas gdy tak naprawdę uprawianie sportu, to nie tylko bieganie, treningi na siłowni czy jazda na rowerze. Sportem można też nazwać długi spacer czy pieszą wyprawę w ulubione miejsce, do którego najczęściej dojeżdżaliśmy samochodem. Sport to także dłuższe spacery z psem i w trakcie nich szalona zabawa z czworonogiem. Siłownię z kolei z powodzeniem mogą zastąpić domowe sprzęty i akcesoria sportowe. Jest ich całe mnóstwo. Od stepperów, hantli czy sztang, po rowery stacjonarne czy bieżnie. Mając własną siłownię, łatwiej wydysponować chociażby 30 minut na prosty trening. Bo najważniejsze w byciu aktywnym, to systematyka oraz wybór najbardziej wygodnej dla nas formy ruchu.

Gdy nie stać mnie na siłownię
Jedną z częstszych wymówek, jakie stosują w większości osoby zachęcane do aktywności fizycznej jest brak pieniędzy. Karnety na siłownię przecież kosztują. Podobnie jest w przypadku zakupu sprzętu sportowego. Oczywiście to wszystko prawda, ale wystarczy uważnie się rozejrzeć, by znaleźć rozwiązanie. Najbardziej wygodne z nich to szybka pożyczka przez Internet. Pieniędzmi możemy cieszyć się już w dniu złożenia wniosku, a sprzęt może być u nas już za kilka dni. Pożyczone pieniądze musimy oddać po 30 dniach, ale to, co zrobimy w ten sposób dla swojego zdrowia pozostanie z nami na zawsze. Czy warto? – o tym zdecydujcie już sami…

*źródło zdjęcia: pixabay.com_ClkerFreeVectorImages

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *