Smartfon – nowoczesne narzędzie w zarządzaniu finansami

Smartfon – kiedyś narzędzie biznesowe i synonim prestiżu. Dzisiaj urządzenie wielofunkcyjne, po które sięgają już nie tylko młodzi. Ich posiadaczami często bywają też ludzie starsi, którzy w ten sposób dają sygnał, że są – i chcą być – na bieżąco z najnowszymi wynalazkami techniki. W większości wypadków smartfon służy głównie rozrywce. Okazuje się jednak, że może on pełnić rolę narzędzia ułatwiającego zarządzenie finansami. Oto do jakich najczęściej czynności finansowych używane jest to urządzenie.

Sprawdzanie konta bankowego

Przeglądanie historii transakcji oraz sprawdzanie stanu konta bankowego, to najczęstsze czynności, jakie wykonujemy w zakresie zarządzania finansami przy pomocy smartfona.

Zakupy / opłaty

Zakupy on-line, a także płatności metodą zbliżeniową, to również częste operacje finansowe, do jakich używany jest smartfon. To wygodny i komfortowy sposób na szybkie sfinalizowanie transakcji. Niektórzy przy pomocy swojego smartfona decydują się często regulować niektóre faktury.

Doładowanie konta telefonicznego

To prosta operacja, którą też w klika chwil można załatwić przy pomocy swojego smartfona. Tym bardziej, że aby tego dokonać, nie musimy nawet wchodzić na swój rachunek. Wystarczy posłużyć się instrukcjami z Telefonicznego Biura Obsługi, a w ciągu kilku minut od wysłania deklaracji z przekazaniem określonej kwoty, zasila ona konto naszego znajomego.

Zarządzanie budżetem domowym / budowanie budżetu

Chętnie też sięgamy po różnego rodzaju aplikacje, które ułatwiają nam zarówno sporządzenie budżetu domowego, jak i zarządzanie nim.

Spłacanie kredytów/ zaciąganie pożyczek

Do tego celu wykorzystują swoje smartfony głównie kobiety. Być może wynika to z ich wrodzonej zapobiegliwości. Im wcześniej uregulują swój dług, tym szybciej będą mogły swobodniej zarządzać pozostałą kwotą. Zaciąganie pożyczek dotyczy z kolei wygodnych i szybkich chwilówek.

Planowanie inwestycji

To najczęściej wykonywana przez mężczyzn operacja finansowa. Panowie przy pomocy smartfona porównują dostępne fundusze oraz dokonują obliczeń związanych z nimi. Często korzystają w tym celu ze specjalnych platform, które dodatkowo pomagają stworzyć własny portfel oraz nim zarządzać.

Generalnie mówiąc – smartfonów używamy zarówno do najprostszych, jak i bardziej złożonych zadań finansowych. Może mieć to związek z faktem, że urządzenia te coraz częściej towarzyszą nam w codziennych czynnościach. Służą nam do zabawy, podtrzymywania znajomości. Ale używamy ich też do pracy, nauki, a nawet w czasie treningów czy dbając o zdrowe nawyki. Można też przypuszczać, że ma to związek z liczbą mobilnych aplikacji dedykowanych klientom określonych sieci bankowych. Jeśli ci zdecydują się na kolejne udogodnienia, rozszerzą się też możliwości używania smartfonów do zarządzania finansami. Wtedy przybędzie też użytkowników takich rozwiązań.

zdj.: FirmBee (pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *