Skuteczne sposoby na tanie sprzątanie

Każdy z nas lubi, gdy w jego mieszkaniu panuje porządek. Aby osiągnąć taki efekt zazwyczaj wydajemy fortunę na drogie i nie zawsze skuteczne środki chemiczne. Niektóre z nich bywają wysoce szkodliwe dla środowiska, jak i dla nas samych. Lepiej zastąpić je dużo tańszymi, skutecznymi w 100%, a przede wszystkim bardziej bezpiecznymi środkami. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Czyścimy dywan
Aby umyć lub odświeżyć dywan, wystarczy użyć sody oczyszczonej. Wcierasz ją tak samo, jak drogie odpowiedniki środków chemicznych, a potem usuwasz przy pomocy odkurzacza.

Sposób na lśniące okna i lustra
W
ystarczy, że zamiast tradycyjnych bawełnianych ścierek, wykorzystasz ściereczki z mikrofibry. Niepotrzebna będzie Ci przy tym żadna chemia. Wystarczy namoczyć ściereczkę w ciepłej wodzie, a potem drugą – także mikrofibrową – całkowicie suchą przetrzeć szklaną powierzchnię do sucha.

Odświeżamy wiklinowe akcesoria
Wiklina i rattan często goszczą w naszych domach i choć są bardzo wytrzymałe, wymagają odświeżenia. Zrobisz to przy pomocy podgrzanego oleju jadalnego. Dodatkowy bonus to … lepiej natłuszczona skóra dłoni – o ile oczywiście zdecydujesz się na czyszczenie bez użycia rękawiczek.

Usuwamy kamień i osad z armatury łazienkowej lub kuchennej
Aby uporać się z tym problemem wystarczy … soda i ocet. Osad usuwamy wykorzystując przygotowaną pastę z sody i octu. Kamień usuwamy nanosząc ocet wokół powstałego nalotu. Dla lepszego efektu warto przykryć powierzchnię papierowym ręcznikiem i pozostawić go w takiej postaci na noc. Rano wystarczy spłukać ocet, a po kamieniu nie zostanie nawet ślad.

money-1386331_1920_gosiak1980

Generalne porządki lub uprzątniecie dużego domu, wymagają bardziej zdecydowanych działań. Sięgnij wtedy po dodatkową pomoc. (gosiak1980_pixabay.com)

Jeśli mimo wszystko te metody są dla Ciebie zbyt czasochłonne, a Ty planujesz generalne porządki w domu, wybierz chemię z gatunku eko. Produkty te są równie skuteczne, co tradycyjne, ale bywają dużo droższe. W przypadku pustego portfela z pomocą przychodzi zawsze jednorazowa pomoc finansowa. Chociaż musisz oddać pożyczone pieniądze, daje Ci to możliwość na przykład wynajęcia specjalistycznej firmy porządkowej, która wykona wszystkie czynności za Ciebie. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się, gdy planujesz generalne sprzątanie całego domu lub naprawdę „zapuszczonego” mieszkania.

*zdj.główne: jarmoluk_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *