Rzucanie palenia a nasza kondycja … finansowa

Palenie to zgubny, ale przede wszystkim zabójczy dla naszego zdrowia nałóg. Decydując się na zerwanie z nim, zyskujemy szansę na odzyskanie utraconej kondycji i to nie tylko tej zdrowotnej…

Korzyści zdrowotne…
To najważniejszy argument przemawiający za zerwaniem z nałogiem. Rzucając papierosy przede wszystkim oszczędzamy nasze serce i minimalizujemy ryzyko wystąpienia takich problemów, jak zawał czy choroba wieńcowa. Na rzuceniu palenia zyskują też nasze: mózg i płuca, które stają się bardziej dotlenione, a tym samym bardziej dotlenione.

…estetyczne
Rzucenie palenia to także pozytywny wpływ na wygląd oraz kondycję naszych: skóry, włosów i paznokci. Stają się one bardziej odporne na szkodliwe działanie wolnych rodników, przez co wolniej się starzeją. Ponadto skóra i włosy odzyskują utracony blask i koloryt. Z kolei włosy stają się silniejsze i bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy wypadanie.

…i inne
Nie tylko zdrowie czy wygląd zyskują na naszym zerwaniu z nałogiem. Tą korzystną zmianę może odczuć również nasz portfel. Już po miesiącu czasu odczujemy wyraźną poprawę kondycji naszych finansów. Jeśli dajmy na to w ciągu tygodnia wypalamy przynajmniej dwie paczki papierosów, to daje nam w sumie ok. 26zł. Mnożąc ten wynik przez 8 nasze oszczędności miesięczne wyniosą ok. 208zł. Jeśli z kolei pomnożymy tą kwotę przez kolejnych 11 miesięcy w naszym portfelu pozostanie 2.288zł.
Reasumując – paląc nałogowo tracimy nie tylko zdrowie. Puszczamy z dymem – i to dosłownie – ponad dwa tysiące złotych rocznie. To sporo, biorąc pod uwagę fakt, że koszta utrzymania wciąż idą w górę. Warto, więc przemyśleć, czy przypadkiem rzucenie palenia nie okaże się jedną z bardziej opłacalnych inwestycji.

*fot.: kpgolfpro_pixabay.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *