Rzecznik Finansowy – już działa!

Nowy urząd, jakim jest RZECZNIK FINANSOWY już zaczął swoją działalność. Dzisiaj garstka informacji praktycznych.

Kim jest Rzecznik Finansowy?
To nowa-stara funkcja – tak można w dużym skrócie scharakteryzować czy opisać to powołane stanowisko. Dlaczego? – ponieważ Rzecznik Finansowy zastąpił funkcję Rzecznika Ubezpieczonych. Od teraz będzie on zajmował się nie tylko petentami, którzy mają problemy ze swoimi ubezpieczycielami. Po pomoc mogą się do niego zgłaszać także osoby mające kłopoty ze swoimi bankami. Według założeń Rzecznik Finansowy ma stać na straży naszych interesów we wszelkich sporach z tymi dwiema instytucjami, co rozszerza pole działania poprzedniej funkcji. Dzięki temu konsument nie będzie już czuł się taki bezradny i osamotniony, gdy dopatrzy się jakichkolwiek nieprawidłowości.

Stary adres – nowe możliwości
Skargi dotyczące uchybień, nieprawidłowości czy wszelkich wątpliwości związanych z decyzją lub postępowaniem banku bądź też firmy ubezpieczeniowej, należy kierować pod adres:
Biuro Rzecznika Finansowego
Ul. Al. Jerozolimskie 87
02-001 Warszawa
Nie musimy się jednak obawiać, jeśli wpiszemy dawną nazwę. Nasza skarga i tak zostanie rozpatrzona i poddana analizie. To samo dotyczy adresu poczty elektronicznej. Od teraz brzmi on: porady@rf.gov.pl . Pisząc na stary adres, poczta będzie przekierowana automatycznie na aktualny e-mail. Nowość stanowią dyżury telefoniczne. Za pulpitem zasiądą prawnicy, którzy będą udzielali porad z zakresu prawa bankowego i rynku kapitałowego. Do ekspertów można dzwonić: we wtorki i czwartki między 11-13 godziną. Numer telefonu, pod jaki możemy wtedy dzwonić to: 22 333 73 25.
Jeśli mamy zaś pytania w zakresie ubezpieczeń, możemy telefonicznie kontaktować się w dniach: od poniedziałku do piątku, w godz. 8-18. Telefon do ekspertów to:  22 333 73 28 .

 *źródło obrazka: pixabay.com_inproperstyle
**źródło informacji: Świat&Ludzie nr 45 (477)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *