Prywatna opieka medyczna – ile to kosztuje?

Prywatna opieka medyczna to sektor, który budzi ostatnio rosnące zainteresowanie. Dzisiaj krótko o tym, dlaczego tak się dzieje, jakie opcje mamy do dyspozycji oraz czy to na każdą kieszeń.

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Różnice między opieką medyczną, z którą mamy do czynienia na co dzień, a tą prywatną są dwie. Po pierwsze – dostępnością do specjalistów. Nie dotyczą nas bowiem długie terminy oczekiwania na wizytę. Po drugie – naprawdę dobrym zaopatrzeniem medycznym. Prywatne kliniki wyposażone są w dobrej jakości, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, ale i ratujący życie. To z kolei przyspiesza często właściwe rozpoznanie choroby, a za czym idzie także leczenie. Zazwyczaj prywatne placówki wykorzystują do swojej działalności środki pozyskiwane od pacjentów w ramach wykupowanych przez nich abonamentów lub poszczególnych usług. Niektóre opierają się jednocześnie na kontraktach podpisywanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak skorzystać z prywatnej opieki medycznej?

Aby móc skorzystać z rozwiązań i możliwości, jakie daje prywatna opieka medyczna, musimy wykupić specjalny abonament lub dodatkowe – prywatne – ubezpieczenie zdrowotne. Abonament to nic innego, jak pakiet usług medycznych. Wybierając go musimy dokładnie sprawdzić jakie elementy obejmuje, by dopasować go do swoich konkretnych potrzeb. Jeśli zdarzy się nam przekroczyć jego limit, jesteśmy zmuszeni do pokrycia dodatkowych kosztów z własnej kieszeni. Abonament może być wykorzystany jedynie przez osobę, na którą jest zapisany. W przypadku gdy wykupimy pakiet rodzinny lub partnerski, wtedy mogą z niego korzystać również pozostali członkowie rodziny. Umowa o świadczenie usług medycznych w ramach wykupionego abonamentu ma ściśle przypisaną datę, w której można z nich korzystać. Prywatną polisę zdrowotną posiada w swojej ofercie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Zanim ją podpiszemy zwróćmy uwagę, czy w ramach zawieranej z ubezpieczycielem umowy otrzymujemy dostęp do usług świadczonych przez konkretną sieć medyczną czy nie ma to znaczenia. Upewnijmy się też, czy ubezpieczenie dotyczy leczenia poza granicami kraju czy tylko na terenie Polski.

Czy warto korzystać z opieki medycznej prywatnej?

Wiele zależy oczywiście od naszych najpilniejszych potrzeb. Na pewno opcja ta będzie przydatna, w sytuacji, gdy nasz stan zdrowia jest poważny, a na wizyty u specjalistów czy wykonanie określonych badań musimy czekać naprawdę długo. Ponadto będzie ona opłacalna też dla osób, które z pewnych względów nie podlegają publicznemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Ile to kosztuje?

Opieka medyczna prywatna i koszta, jakie poniesiemy z tego tytułu zależą od wybranego pakietu, a w przypadku polisy – od indywidualnych ustaleń towarzystwa. Jest ona też zależna od liczby dostępnych placówek oraz zakresu oferowanych świadczeń oraz badań. W obu przypadkach ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za miesiąc.

Chociaż prywatna opieka medyczna kosztuje niekiedy naprawdę sporo, to gdy chodzi o ratowanie życia nie powinniśmy się oglądać na pieniądze. Gdy środki są niewystarczające, możemy z powodzeniem sięgnąć chociażby po najniższą kwotę pożyczki chwilówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *