Prezent od rodzica na osiemnastkę – co kupić?

18-te urodziny to wyjątkowo ważna data w życiu naszych pociech. Warto z tej okazji wręczyć im w prezencie coś wyjątkowego. Oto kilka naszych propozycji.

Jaki powinien być prezent od rodzica na 18-tkę?

Idealny prezent na 18 urodziny dla dziecka powinien być zgodny z jego pasją lub stanowić zupełne zaskoczenie.

Przede wszystkim zgodny z zainteresowaniami czy pasją pociechy. W ten sposób rodzice wyślą dziecku sygnał, że akceptują jego wybór oraz nie chcą kierować jego życiem. Prezent na 18-tkę od rodzica może też nawiązywać do najskrytszych marzeń wkraczającej w dorosłość pociechy. Dzięki temu rodzice dają niemy znak, że zależy im na szczęściu córki czy syna. Tego typu prezent może też nieść ze sobą element zaskoczenia. Im bardziej pomysłowo, tym na dłużej nasza latorośl zapamięta ten dzień.

TOP-5 pomysłów na prezent na 18-tkę od rodzica

Niektórzy rodzice z braku pomysłów na prezent dla swojego 18-latka pytają go wprost o to, co chciałby dostać. Jest to pewna opcja i znacznie ułatwia sprawę, ale jednocześnie pozbawia prezent elementu zaskoczenia. Lepszym wyjściem jest wybór jednej z naszych propozycji:

  1. Opłacony kurs – tu potrzebna jest dobra znajomość potrzeb naszej latorośli, aby prezent był jak najbardziej trafiony;

2. Atrakcyjna wycieczka do miejsca, w które nasza pociecha zawsze chciała jechać, ale nie było jej na to stać;

Zagraniczna wycieczka w miejsce, o którym jubilat marzył, to jeden z lepszych pomysłów na udany prezent. Dodatkowo można zadbać o jakieś specjalne atrakcje.

3. Złota biżuteria spersonalizowana – tego typu ozdoby istnieją zarówno w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn; może to być łańcuszek lub bransoletka z przywieszką, która symbolizuje największą pasję dorastającego dziecka; plusem tego typu prezentu jest fakt, że w razie poważniejszych problemów finansowych, można ją bez problemu spieniężyć;

4. Upragniony sprzęt (fotograficzny, komputerowy, elektroniczny itp.) – do tego można również sięgnąć po gadżety związane z tematyką urządzenia, jakie zostanie kupione;

5. Bilet na wymarzony koncert lub wykupienie vouchera na stylową imprezę w jakimś nietypowym miejscu.

W ostateczności pozostaje nam koperta z pieniędzmi lub konto oszczędnościowe bądź lokata, na której już znajduje się określona kwota. Dobrze jednak, aby gromadzić na nich środki przez kilka lat. Dzięki temu dorastające dzieci mogą otrzymać solidne wsparcie finansowe na nowy start np. wymarzony kurs, drogi sprzęt do uprawnia swojego hobby czy chociażby rozkręcenie własnego biznesu.

***
Wielu rodziców podchodzi do wyboru prezentu na 18-te urodziny swojego dziecka w bardzo praktyczny sposób. Pytają wprost swoją pociechę co chciałaby dostać. Jeśli jednak zależy nam na zrobieniu niespodzianki jubilatowi, warto postarać się samemu o coś, co zapamięta na długo, będzie odpowiedzią na jego marzenia lub pomoże rozszerzyć jego horyzonty bądź stanąć mu na własnych nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *