Pożyczki przez Internet – coraz bardziej popularne

Pół miliarda złotych – taką kwotę pożyczyli Polacy przez Internet w I kwartale bieżącego roku. Skąd takie zainteresowanie pożyczkami on-line?

Po pierwsze wygoda

rp_Ciemna-Klawiatura-Laptopa-medium1621-300x235.jpg

Źródło: fotoomnia.pl

Niezwykła popularność pożyczek przez Internet to przede wszystkim wygodna formuła pozyskiwania potrzebnych nam dodatkowych środków. Wszystko odbywa się na jasnych zasadach. Nie ma mowy o ukrytych kosztach, a przed wzięciem pożyczki możemy zawsze wyliczyć jej szczegółowy koszt posługując się kalkulatorem pożyczkowym czyli symulatorem naszego kredytu. Po drugie – pożyczki przez Internet oznaczają minimum formalności. Aby pożyczyć pieniądze w ten sposób nie potrzebujemy zazwyczaj żadnych dodatkowych zaświadczeń czy poręczeń. Wystarczy dowód osobisty oraz informacja o tym, skąd czerpiemy stały dochód. To, co przemawia jeszcze na korzyść pożyczek on-line to komfort w trakcie samego pożyczania pieniędzy. Wniosek o pożyczkę możemy złożyć o dowolnej porze. Nie musimy też czekać na przedstawiciela, który przyjdzie do nas z wnioskiem, gdyż wszystko załatwiamy drogą elektroniczną. Pieniądze mogą trafić na nasze konto jeszcze tego samego dnia, w którym złożymy nasz wniosek – wszystko zależy od tego, w jakim banku jest nasz rachunek.

Według szacunkowych danych, największą popularnością cieszą się chwilówki. Zazwyczaj są to pożyczki zaciągane na miesiąc czasu. Co ciekawsze, konsumentów nie przerażają nawet dość wysokie koszta takich kredytów. Według prognoz – jeszcze w tym roku – Polacy pozyskają w ten sposób blisko 4 mld zł, z czego blisko połowę będą stanowiły właśnie pożyczki przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *