Pożyczki pozabankowe – jak znaleźć najlepszą?

Każdemu z nas, przynajmniej raz w życiu zdarzyła się sytuacja, w której pilnie potrzebował dodatkowej gotówki. Co wtedy robimy? Poszukujemy oczywiście potencjalnego pożyczkodawcy. Nie zawsze może być to bank. Zresztą nie każdy chce od razu wiązać się z bankiem na dłużej, a umowa pożyczki bankowej tego właśnie od nas zazwyczaj wymaga. Istnieją jednak inne rozwiązania. Takie jak na przykład pożyczka pozabankowa. Jak znaleźć tą najlepszą?

Strzeż się kota w worku

14630849386_9182367068_z

Źródło: flickr.com

Oferty pożyczek pozabankowych nie są trudne do znalezienia. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać proste hasło: pożyczka pozabankowa. Nie trudno też nie zauważyć, że ofert tych jest naprawdę dużo. Jak rozpoznać tą najlepszą? Po pierwsze – po sposobie, w jaki zostaje ona przedstawiona. Im więcej szczegółów na stronie informacyjnej, tym większa pewność, że jest to firma, której możemy zaufać. Po drugie – po możliwości przeprowadzenia symulacji naszej pożyczki. Mowa tu o narzędziu, jakim jest kalkulator kredytowy. Po trzecie – po warunkach umowy. Najlepiej wybierać te pożyczki, które dają nam szansę przedłużenia ich spłaty. Wtedy unikniemy przykrych konsekwencji w postaci dodatkowych kosztów związanych z nieterminową spłatą pożyczki.

Jak zatem widać, znalezienie dobrej czyli uczciwej firmy pożyczkowej, nie jest niemożliwe, mimo, iż ofert tego typu nie brakuje. Musimy jednak pamiętać o jednym, aby jej wysokość nie przerastała naszych faktycznych możliwości finansowych. Zanim też podpiszemy naszą umowę – dokładnie ją przeczytajmy. Każda szanująca się firma pożyczkowa pozabankowa, posiada na swojej stronie zarówno regulamin, jak i formularz umowy. Ich wnikliwa lektura, pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *