Pożyczka studencka – poznaj zalety tego rozwiązania

Wykształcenie wyższe to jeden z prostszych sposobów na to, aby zapewnić sobie lepszy start w przyszłość. Niestety nie zawsze nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, byśmy mogli pozwolić sobie na podjęcie nauki na wymarzonej uczelni. Wtedy z pomocą przychodzi narzędzie, jakim jest pożyczka studencka. Czy to dobry pomysł? Jakie warunki musimy spełniać, by sobie na nią pozwolić?

Studenckie wydatki

Studia to dość kosztowna inwestycja, ale jeśli tylko poświęcimy jej odpowiednio dużo czasu i uwagi, możemy tylko na niej zyskać.

Studia kojarzą się nam nie tylko z upragnionym uczuciem wolności i niezależności. To także spore wyzwanie dla naszego portfela. Studencki budżet musi udźwignąć takie obciążenia jak:

  • czynsz za lokum;
  • obowiązkowe opłaty uczelniane (np.: czesne, legitymacja, obrona prac naukowych, egzaminy poprawkowe);
  • koszta związane z dojazdami do szkoły, domu, pracy oraz poruszaniem się po danym mieście.

Do tego dochodzą jeszcze wydatki na jedzenie czy drobne przyjemności. Bywa, że nawet pracując lub też mogąc liczyć na pomoc finansową ze strony rodziców, trudno jest podołać tym wszystkim studenckim wydatkom. Wtedy z pomocą przychodzą różnego rodzaju instytucje finansowe, które oferują młodym ludziom szereg atrakcyjnych rozwiązań.

Pożyczka studencka

Aby załatać studencki portfel można udać się na przykład do banku. Trzeba jednak przyznać, że bez umowy o pracę oraz z zerową historią kredytową, ciężko będzie nam uzyskać stamtąd jakiekolwiek pieniądze. Dużo prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert, jakie mają dla studentów firmy pożyczkowe takie, jak na przykład VIVUS FINANCE, która istnieje na rynku od 2012 roku i zajmuje wysoką pozycję na liście pożyczkodawców działających w segmencie online. Pożyczka studencka od tego kredytodawcy udzielana jest na prostych i przejrzystych zasadach. Co ważniejsze firma figuruje w rejestrze Związku Firm Pożyczkowych. Oznacza to dla młodego człowieka uczciwą i bezpieczną transakcję oraz gwarancję, że kwota do spłaty nie zmieni się w trakcie trwania umowy oraz będzie całkowicie jawna.

Zalety tego rozwiązania

Pożyczka studencka to sposób na spełnienie swoich marzeń o dalszej edukacji oraz odnalezieniu się na rynku pracy.

Mimo iż ten rodzaj pomocy finansowej oznacza obciążenie dla budżetu młodego człowieka, który dopiero co zaczyna funkcjonować samodzielnie, warto jest z niego skorzystać. Jak przeczytamy, chociażby TUTAJ przede wszystkim dlatego, że VIVUS oferuje atrakcyjne warunki swoim pożyczkodawcom. Nie wymaga od nich umowy o pracę, ani wiązania się ze sobą na długie lata. Poza tym ten rodzaj pożyczki studenckiej wyróżnia wysoki procent przyznawalności. Warto też zaznaczyć, że zarówno na rozpatrzenie wniosku, jak i otrzymanie gotówki, student nie musi czekać kilka dni, a zaledwie parę godzin. Co ważniejsze pierwsza pożyczka nie nadwyręży studenckiego portfela, gdyż jest udzielana za darmo, czyli bez dodatkowych kosztów. Poza tym za pierwszym razem VIVUS może pożyczyć studentowi nawet 3000zł. Taka suma to poważny zastrzyk gotówki, który pozwoli sfinansować wszystkie najpilniejsze wydatki.

Studia to ważny etap w życiu młodego człowieka i swoista przepustka do świetlanej przyszłości. Aby jednak skorzystać z tej szansy, nie wystarczy dobrze zdana matura. Potrzebne są jeszcze spore pieniądze na sfinansowanie nauki oraz życia. Ich brak nie oznacza końca marzeń o wybranych: kierunku i uczelni. Można pokusić się o znalezienie dodatkowej pracy, liczyć na pomoc rodziny lub sięgnąć po gotowe rozwiązanie, jakim jest szybka pożyczka studencka. To ostatnie rozwiązanie wydaje się najlepsze, a jeśli tylko spłacimy swoje zobowiązanie w terminie, możemy być z siebie dumni, gdyż oznacza to, że znamy wartość pieniądza i potrafimy zadbać o swoją przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *