Poradnik dla zadłużonych

Jak wyjść z kłopotów finansowych?

W dość szybkim tempie rośnie liczba osób, które składają wnioski o kredyty czy pożyczki pozabankowe. Przybywa też niesolidnych dłużników. Oznacza to, że Polacy kiepsko radzą sobie z zarządzaniem własnym budżetem przez co popadają dość szybko w problemy finansowe. Oto kilka pomysłów na to, jak wyjść z kłopotów finansowych. (więcej…)

Poradnik kredytobiorcy – Co to jest karencja w spłacie kredytu?

Zaciągając kredyt – zwłaszcza długoterminowy – nie zawsze jesteśmy przygotowani na nagłe kłopoty z płynnością finansową. W efekcie pojawiają się przerwy w spłacie, co skutkuje potężniejszymi problemami. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy pozostawieni wtedy samym sobie. Na pomoc przychodzi bank z narzędziem, jakim jest karencja w spłacie kredytu. Co to dokładnie jest? Kto i kiedy może użyć tego rozwiązania? Czy jest ono opłacalne? (więcej…)

Najbardziej zadłużone gminy i miasta w Polsce

Pożyczki pozabankowe cieszą się niespadającą popularnością. Niestety nie każdy jest w stanie poradzić sobie ze zwrotem swojego zobowiązania. Z kolei zadłużenie poszczególnych mieszkańców stawia w negatywnym świetle cały obszar. Poznajmy najbardziej zadłużone gminy w Polsce. (więcej…)

Problemy ze spłatą kredytu w terminie? 3 sposoby na ich uniknięcie

Biorąc kredyt nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się nasza sytuacja zawodowa, co może utrudnić nam terminowe spłacanie rat. Dzisiaj podpowiemy, czy to w ogóle możliwe i w jaki sposób uniknąć tego typu kłopotów. (więcej…)