Pomysły na inwestycje krótkoterminowe

Pieniądze – zwłaszcza te, których mamy nieco więcej – mają to w naturze, że lubią szybko się rozchodzić. Zawsze znajdziemy dobry powód, aby wydać je na drobne przyjemności. Ale po co je wydawać, skoro można spożytkować je w zupełnie inny i to bardziej korzystny dla nas sposób?

Co zrobić z nadwyżką finansów?

Mając do dyspozycji wolne środki możemy je … wydać na realizację długo odkładanych planów czy marzeń. Możemy je też odłożyć – na koncie bądź do skarbonki i spożytkować w późniejszym czasie. Ale … możemy też doprowadzić do jej rozmnożenia. W jaki sposób? Inwestując nasze pieniądze.

Inwestycje długo – i krótkoterminowe – czym się różnią?

Inwestycje dzielą się na długo – i krótkoterminowe. Te pierwsze każą czekać na pojawienie się zysków, ale jednocześnie są obarczone niskim ryzykiem niepowodzenia. Drugie pozwalają w dość krótkim czasie cieszyć się ze zwielokrotnionej sumy, ale nie zawsze są tożsame z tak samo wysokim bezpieczeństwem poczynionych działań. Mimo to, cieszą się sporym zainteresowaniem.

Inwestycje krótkoterminowe – gotowe rozwiązania i pomysły

Jedną z najbardziej popularnych form inwestycji krótkoterminowych stanowi handel walutami. Aby jednak móc tu rzeczywiście zarobić, trzeba zagłębić się wcześniej w tajniki rynku FOREX. Jest to więc rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko się wzbogacić, ale jednocześnie mogą „chwilę” zaczekać na swoje „kokosy”. Druga propozycja to pożyczki społecznościowe. Minusem jest naprawdę duże ryzyko. Z doświadczeń wynika jednak, że to właśnie one przynoszą pożyczkodawcom największe zyski. Kolejne rozwiązanie, które możemy wykorzystać to lokaty krótkoterminowe. Znajdziemy je bez trudu wśród ofert bankowych. Najkrótsza lokata, jaką możemy założyć obejmuje umowę na okres 3 miesięcy. Wbrew pozorom jest czas, w którym możemy pomnożyć swoje zyski o kilka procent, jednak specjaliści doradzają, że o wiele więcej zarobimy inwestując pieniądze na rok. Wśród krótkoterminowych inwestycji wymienia się także kryptowaluty z dominującym BITCOINEM. Sprzedawanie i odkupowanie kryptowalut przy odrobinie szczęścia, może okazać się dość lukratywnym pomysłem. Swoje środki możemy też zainwestować w zakup i wynajem mieszkania czy innego obiektu na krótki czas. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie pozwala na zwrot zainwestowanych środków, ale i na ich pomnożenie. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualnym nieuczciwym najemcą. Dokonamy tego przy pomocy fachowego doradcy, który pomoże nam sformułować najbardziej korzystną dla nas umowę. W relatywnie krótkim czasie możemy pomnożyć swoje środki inwestują je również w zakup apartamentu nad morzem. Zyski przyniesie nam jego wynajem. Realna stopu zwrotu oscyluje w granicach kilku procent w ciągu roku, co pozwala już na pewne zyski. Z pewnością szansę powodzenia mają również wszelkiego rodzaju inwestycje sezonowe. Musimy jednak brać tu pod uwagę

Nawet jeśli zależy nam na szybkim zysku nie powinniśmy zbyt pochopnie podejmować decyzji o inwestycji środków. Pamiętajmy, że pośpiech nie jest dobrym doradcą zwłaszcza, gdy chodzi o pieniądze i ich pomnażanie. W razie poważnych rozterek zawsze możemy skorzystać w tej kwestii z rad specjalistów, jakimi są doradcy finansowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *