Polak kocha zakupy w sieci

Handel przez Internet to biznes, który może założyć każdy. Ale, aby nasz pomysł wypalił, nie wystarczą pieniądze zainwestowane w towar czy wynajem hurtowni. Tym bardziej, że obecnie dość modną opcją jest hurtownia on-line. Potrzebna jest nam jeszcze wiedza, jakie produkty kupowane są najchętniej lub analiza tego, co mogłoby się jeszcze sprzedać. Sam też poszukiwałem odpowiedzi na pytanie: co najlepiej sprzedawać w sieci. Zdobytą wiedzą dzielę się z Wami.

 

Za co lubimy zakupy online?
Zapytacie pewnie, jak ta wiedza może nam się przydać przy zakładaniu sklepu online? To proste. Wiedząc, za co Polacy kochają sklepy internetowe, łatwiej możemy dostosować funkcjonowanie swojego biznesu do tych potencjalnych potrzeb. A jest ich co najmniej kilka. Po pierwsze – niższe ceny. Musimy tu jednak sprawdzić też jaki jest koszt wysyłki produktu. Po drugie – oszczędność czasu. Aby zrobić zakupy nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach czy wykonywać tysiąca innych czasochłonnych dodatkowych czynności. Po trzecie – większy wybór produktów oraz łatwiejszy dostęp do nich.

shopping-cart-728430_1280_geralt

Zakupy w sieci to najmodniejsza forma nabywania potrzebnych nam rzeczy. Sklepy internetowe to z kolei najlepszy pomysł na własny biznes. (geralt_pixabay.com)

W tradycyjnych sklepach „brak towaru” oznacza często przymusową rezygnację z zakupów. Sklepy internetowe ściągają towar na życzenie. I chociaż niekiedy musi to trochę potrwać, to mamy pewność, że towar będzie nasz. Dodatkowo możemy udostępnić swojemu klientowi możliwość dostarczenia zamówionego produktu w dowolne miejsce – niekoniecznie pod adres domowy. Cechą, którą cenią sobie klienci sklepów internetowych jest też uproszczony sposób zapłaty i równie łatwa procedura rezygnacji z zamówienia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Co kupujemy w sieci najchętniej?
Jak wynika z moich analiz, najchętniej i najczęściej przez Internet kupujemy wszelkiego rodzaju odzież – głównie obuwie i bieliznę, kosmetyki, książki oraz sprzęt sportowy. Przy czym w tej grupie klientów przodowniczkami są kobiety. Sporym zainteresowaniem cieszy się też wszelkiego rodzaju elektronika. Tutaj – jak łatwo się domyśleć – przodują mężczyźni. Najrzadziej kupujemy w sieci materiały budowlane. Wyprzedzają je jedynie meble. Coraz modniejsze stają się też e-zakupy spożywcze – przy czym główną rolę odgrywa tutaj wygoda.

Ten krótki przegląd atrybutów sklepów internetowych oraz najczęściej kupowanych rzeczy przez sieć, może nam pomóc w opracowaniu własnego, bardziej konkurencyjnego systemu sprzedaży. Wiecie już co możecie sprzedawać i czym zachęcić skutecznie klienta? Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *