Polacy kochają SMS-y

Czy wiecie, że 3-ego grudnia krótka wiadomość tekstowa czyli popularny SMS, obchodzi swoje 23 urodziny? 🙂 Łady wiek, tym bardziej, że z każdym rokiem przybywa jej fanów. Jak wynika z najnowszych sondaży: Polacy kochają płatności SMS. Jakie są tego przyczyny i za co płacimy najczęściej w tej właśnie formie?

Popularny SMS

SMS czyli krótka wiadomość tekstowa, to bardzo wygodna forma porozumiewania. Szczególnie, gdy nie mamy zbyt wiele czasu, albo ochoty na dłuższą rozmowę z kimś. SMS potrafi też wywołać wiele pozytywnych emocji. Zastępuje niekiedy trudne do wypowiedzenia słowa. Ale SMS to nie tylko forma komunikowania. Wiele firm traktuje SMS, jak bardzo przydatne narzędzie, ułatwiające płatność za oferowaną usługę czy produkt. Jest to tak zwana usługa SMS Premium. Polacy bardzo chętnie korzystają też z możliwości wspomagania w ten sposób różnych akcji charytatywnych.

iphone-388387_640_relexahotels

Gdy koszta na SMS-y przerosną stan naszego portfela, zawsze można sięgnąć – całkiem za darmo – po sprawdzoną ofertę błyskawicznej pożyczki. (relexahotels_pixabay.com)

Jak kontrolować wydatki na SMS?

To, co ma jednak tyle zalet, musi mieć też swoje wady. W tym konkretnym przypadku, jest nie umiejętność kontroli wydatków na SMS-y. Korespondując ze znajomymi w ten sposób warto sprawdzić wcześniej ile kosztuje jedna wiadomość lub sięgnąć po pakiety tańszych SMS-ów. Często też wysyłamy SMS Premium nie zdając sobie sprawy z kosztów, jakie ponosimy w ten sposób. Wystarczy jednak przyjrzeć się numerowi adresata i wszystko powinno być jasne. Na przykład na SMS-y na numery rozpoczynające się od cyfry 7, wydamy mniej niż 10zł. O dokładniej kwocie informuje nas liczba znajdująca się po „7” czyli numer 75XX(X) oznacza, że SMS kosztuje 5zł (bez VAT); 71XX(X) to z kolei wydatek 1zł (bez VAT). Numery odbiorców rozpoczynające się od cyfry 9 to wydatek ponad 10zł. Tutaj również cyfry po „9” informują nas o dokładnej kwocie np. 915XX(X) – oznacza, że wydamy na SMS-a 15zł (bez VAT).

***
Bez względu  jednak na to, jakie są nasze intencje co do posługiwania się SMS-ami, starajmy się panować nad ilością ich wysyłania. Sprawdźmy dokładnie ich koszt, zanim je wyślemy. Zastanówmy się też, czy lepszym – a na pewno tańszym – sposobem, nie będzie bezpośrednie spotkanie z naszym korespondentem.

źródło zdj.gł.: tookapic_pixabay.com
źródło danych: SerwerSMS.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *