Pierwsza Komunia – dom czy restauracja?

Dla wielu rodziców dzieci przystępujących właśnie do Pierwszej Komunii Świętej największym dylematem jest to, gdzie zorganizować poczęstunek zwieńczający to wydarzenie. Dom czy może restauracja – co się bardziej opłaca i kiedy? Przybywamy z podpowiedzą.

Pierwszo-komunijny poczęstunek w domu – czy to rzeczywiście dobre wyjście?

Taka opcja sprawdzi się w dwóch sytuacjach. Pierwsza – gdy zapraszamy niewielką liczbę osób, a nasi goście nie przybywają z daleka. Wtedy dla obniżenia kosztów przygotowania całej uroczystości można poprosić najbliższych o pomoc w organizacji. Mogą na przykład przynieść sałatki czy ciasto lub zatroszczyć się o napoje (niestety coraz częściej elementem obowiązkowym takich poczęstunków, jest alkohol). Komunia w domu to duży komfort – zwłaszcza dla dziecka, które obarczone nadmiarem wrażeń i emocji może poczuć się zmęczone. Wtedy bez problemu można położyć je spać i kontynuować przyjęcie. Druga okoliczność, w której domowe przyjęcie będzie lepszym rozwiązaniem to ta, kiedy zależy nam na rodzinnej atmosferze i gdy gośćmi są dziadkowie. Osoby starszej daty – chociaż często podążają za nowoczesnością, nie zawsze ją pochwalają. To właśnie ze względu na nich warto zrobić wyjątek i zorganizować przyjęcie w domu. Ta opcja sprawdzi się również w przypadku osób, które posiadają mniej zasobny portfel.

Pierwszo-komunijne przyjęcie w restauracji – zwykła fanaberia, a może praktyczne rozwiązanie?

Chociaż na takie przyjęcia panuje obecnie moda, to nie zawsze należy podążać za trendem, tylko po to, aby dorównać znajomym. Są jednak sytuacje, gdy będzie to naprawdę dużo lepsze rozwiązanie, niż organizacja takiego poczęstunku w domu. Kiedy? Po pierwsze – restauracja jest o wiele praktyczniejsza w wypadku, gdy zapraszamy bardzo dużo osób, lub są one przyjezdne. W tym drugim przypadku dobrze jest zadbać o to, by w menu znalazł się dwudaniowy obiad. Komunia w restauracji to również świetne rozwiązanie, gdy oboje rodziców pracuje przez cały tydzień (a niekiedy również w sobotę). Wtedy taka impreza, na której wszystko zostanie podane i nie trzeba będzie martwić się o zmywanie czy sprzątanie, to doskonała opcja. Restauracja – chociaż zdecydowanie mniej wygodna, niż własny dom – sprzyja też temu, że jesteśmy przez cały czas trwania wydarzenia blisko dziecka.

Jedyny minus tego rozwiązania, jakiego się można doszukać to … cena. Chociaż w opinii niektórych koszta poniesione przy przygotowaniach domowej uroczystości są porównywalne.

Jak zatem widzicie dylemat między tym, gdzie zorganizować przyjęcie pierwszo-komunijne to nie tylko kwestia poniesionych kosztów. To również względy osobiste, a także dbałość o wygodę zaproszonych gości, jak i komfort najważniejszej tego dnia osoby czyli naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *