Pierwsza Komunia bez kompleksów

Czy wiesz, że możesz przygotować przyjęcie pierwszokomunijne nie wydając na nie miesięcznej pensji, a i tak zapisze się ono w pamięci wszystkich, jako wyjątkowe? Podpowiemy, jak to zrobić.

Zamiast drogiej restauracji – przytulne mieszkanie

W przekonaniu większości osób Pierwsza Komunia zasługuje na bardzo wystawną i głośną oprawę. Dlatego w ten dzień organizują bardzo drogie przyjęcia. Wynajmują w tym celu ogromne sale na wyłączność i dbają o wyszukane menu. Wszystko to pociąga za sobą dodatkowe koszta. Można jednak sprawić, że ta sama aura niezwykłości zagości w odpowiednio udekorowanym na ten dzień mieszkaniu. Przyjęcie komunijne w domu ma tę dodatkową zaletę, że wszyscy będą się w nim czuć o wiele swobodniej. Taki klimat podkreśli wyjątkowość całego wydarzenia.

Zamiast wyszukanego menu – wystawny domowy obiad z pysznym deserem

Jeżeli Twój talent kulinarny kuleje i obawiasz się o podniebienie swoich gości, możesz zawsze wynająć dobrą kucharkę. Sprawdź jednak wcześniej – w praktyce – jej umiejętności oraz doświadczenie. Zadbaj też o to, by serwowane menu nie było zbyt wyszukane. Możesz zastąpić tradycyjne schabowe – kaczką lub innym mięsem, a zamiast rosołu – podać pomidorową czy nawet czerwony barszcz z uszkami. Nie zapominaj o słodkościach. Tutaj masz dwa wyjścia. Możesz poprosić przyjaciółkę lub kogoś z najbliższych znajomych, którzy potrafią piec smaczne ciasta o jakiś pyszny tort. W ten sposób dodatkowo obniżasz koszta związane z organizacją przyjęcia. Najlepiej z ulubionymi dodatkami swojej pociechy. Cały musisz pamiętać, że to jej „święto”.

Zredukuj liczbę zaproszonych gości

Pamiętaj, że Pierwsza Komunia powinna mieć przede wszystkim osobisty charakter. Dlatego nie zapraszaj osób, które nie są związane z Waszą rodziną, mieszkają bardzo daleko i widujecie się niezwykle rzadko, bądź osób bliskich Tobie, ale nie Twojemu dziecku. Weź pod uwagę, że osoby z daleka będą wymagały zakwaterowania, co generuje kolejne koszta. Osoby bliskie Tobie, a nie Twojej pociesze, będą tylko ją krępowały, a na nich wymuszą zakup przypadkowego prezentu.

Strój z wypożyczalni a nie z salonu

Jeśli w Twojej parafii nie obowiązują takie same stroje komunijne, masz wolną rękę co do wyboru sukienki czy garnituru dla swojej pociechy. Nie zapominaj jednak, że jest to strój i wydatek jednorazowy. Dziecko nigdy więcej go nie założy. Nie warto też go przechowywać z myślą, że być może młodsze rodzeństwo będzie chciało się w nim pokazać. Po pierwsze – materiał może nie wytrzymać próby czasu. Po drugie – dany fason może wyjść z mody. Dobrym wyjściem w takim wypadku, jest skorzystanie z wypożyczalni strojów komunijnych. To naprawdę dobra i o wiele bardziej opłacalna alternatywa.

Jeśli mimo wszystko, zapragniesz zorganizować wystawną Pierwszą Komunię, zadbaj o wszystkie szczegóły i trzymaj się planu, który ułatwi przygotowania. Po drugie, skorzystaj z pożyczek online, które bez większego trudu dopasujesz do swoich potrzeb, jak i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *