Pieniądze

Ogród zimowy – czy warto go wystawić i ile to kosztuje?

Dla jednych to spełnienie marzeń o małym prywatnym raju, w którym można odpoczywać, pracować, tworzyć. Dla innych – zwykła fanaberia bogaczy. Dzisiaj kilka słów o tym, jakie funkcje może pełnić przydomowy ogród zimowy oraz skąd pozyskać fundusze na jego zbudowanie. (więcej…)

Świadczenia na dzieci – rodzaje, kwoty, zasady przyznawania

Posiadanie dzieci wiążę się nie tylko z licznym obowiązkami. To także wydatki i to całkiem spore. Całe szczęście rodzice nie pozostają z tym problemem sami i mogą w tej kwestii liczyć na wsparcie państwa. Służą temu różnego rodzaju świadczenia na dzieci. Dzisiaj krótki przewodnik po zasadach ich przyznawania. (więcej…)

Darowizna – najważniejsze informacje

Niektóre „prezenty” – zwłaszcza te bardzo wartościowe jak kosztowna biżuteria, dzieła sztuki, duża kwota pieniędzy czy mieszkanie – potrafią wywołać spore emocje. Niestety zarówno ich przyjęcie, jak i wręczenie bywa dość skomplikowane i wymaga podpisania stosownej umowy oraz wypełnienia kilku ważnych obowiązków przez obdarowanego. W polskim prawie funkcjonują one bowiem, jako darowizna. Dzisiaj przybliżymy nieco to pojęcie. Wyjaśnimy, na czym polega cała procedura oraz z jakimi obowiązkami i kosztami się wiążę. (więcej…)

Kariera zawodowa – czyli jak zostać człowiekiem sukcesu i czerpać z tego radość?

Kim zostaniesz, gdy dorośniesz? – to częsty temat wypracowań z języka polskiego w szkole podstawowej. Pytanie takie pada też nierzadko z ust naszych rodziców, a także rówieśników. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę dotyczy ono tego, jak wyobrażamy sobie, że potoczy się nasza kariera zawodowa. (więcej…)

Pożyczka studencka – poznaj zalety tego rozwiązania

Wykształcenie wyższe to jeden z prostszych sposobów na to, aby zapewnić sobie lepszy start w przyszłość. Niestety nie zawsze nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, byśmy mogli pozwolić sobie na podjęcie nauki na wymarzonej uczelni. Wtedy z pomocą przychodzi narzędzie, jakim jest pożyczka studencka. Czy to dobry pomysł? Jakie warunki musimy spełniać, by sobie na nią pozwolić? (więcej…)

Sposoby na sfinansowanie odświeżenia mieszkania. Pożyczka pozabankowa to najlepszy wybór!

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, często pracujemy, ale i czerpiemy siły na czekające nas wyzwania. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się w nas myśl o odświeżeniu mieszkania. Co zrobić, gdy brakuje nam na to środków? Czy pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji? (więcej…)

Bezpieczeństwo podczas płacenia kartą za zakupy online. O czym nie można zapomnieć?

Polacy bardzo chętnie robią zakupy w internecie. Jest tanio i szybko, a sprzedawcy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić nam wygodę. My sami natomiast, powinniśmy zrobić wszystko, by było również bezpiecznie. Chodzi tu nie tylko o sprawdzenie wiarygodności osoby sprzedającego, ale i upewnienie czy transakcja jest bezpieczna. Dotyczy to w szczególności płatności kartą. Co powinno wzbudzić nasz niepokój? (więcej…)

Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Jak długo trzeba czekać na dokument?

Mimo, iż do wielu krajów możemy wjechać posługując się jedynie własnym dowodem osobistym, to paszport wciąż jest tym dokumentem, który warto wyrobić i posiadać oraz zadbać o jego ważność. Przed wzmożonym okresem wyjazdów wakacyjnych, warto sprawdzić czy z naszym paszportem jest wszystko w porządku i czy nie trzeba przypadkiem wyrobić nowego. Podpowiadamy, ile może kosztować wyrobienie paszportu i z jak długim procesem trzeba się liczyć. (więcej…)