Odmień swój ogród na lato – ile kosztuje wyposażenie ogrodu?

Coraz dłuższe i bardzo słoneczne dni zachęcają do wypoczynku we własnym ogrodzie. Jeśli znudził nam się jego dotychczasowy wygląd, dobrze jest pomyśleć o małej rewitalizacji. Podpowiadamy, w jakie elementy wyposażenia ogrodu warto zainwestować, by móc cieszyć się nie tylko wygodą, ale i jego wyglądem.

Od czego zacząć letnią przemianę ogrodu?
Przede wszystkim musimy sprawdzić stan mebli, które do tej pory znajdowały się w naszym ogrodzie. Być może ich wygląd nie cieszy już oczu albo nie dają już takiej wygody, jak wcześniej. Po drugie sprawdzamy stan techniczny urządzeń do relaksu. Mamy tu na myśli huśtawki czy hamak. Ze względu na dość kapryśną tegoroczną aurę, mogły one ulec zniszczeniu, a przecież w naszym ogrodzie powinniśmy czuć się nie tylko komfortowo, ale także bezpiecznie. Kolejna ważna kwestia to ocena stanu roślin. Nie wszystkie mogły bezpiecznie przezimować. Być może potrzebna będzie ich wymiana na takie, które lepiej radzą sobie z coraz mniej przewidywalną pogodą. Na koniec warto ocenić czy w naszym ogrodzie nie przydałyby się jakieś nowe elementy, które uprzyjemniłyby nam pobyt i wypoczynek.

Tego nie powinno zabraknąć w Twoim letnim ogrodzie.
Najważniejszym elementem wyposażenia każdego ogrodu są meble. Do tych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, należy zaliczyć meble ogrodowe drewniane. Warto sięgnąć po te wykonane z egzotycznych gatunków drewna, jak chociażby bardzo wytrzymały bambus czy drewno sandałowe. Wykonane z tego typu materiału krzesła, ławki oraz stoły budują niezwykle przytulną atmosferę. Ceny pojedynczych mebli zaczynają się już od kilkuset złotych. Przy zakupie większej ilości warto sprawdzić, czy taniej nie wyniesie nas zakup całego kompletu wypoczynkowego. Dużo droższe, ale jednocześnie łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej odporne na zmienne warunki pogodowe są meble technorattanowe. Przyjemną odmianę w naszym ogrodzie może stanowić również żeliwna ławka ogrodowa, która jednocześnie będzie pełniła funkcję dekoracji ogrodowej. Ceny tego typu akcesoriów wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Jest to jednak inwestycja na długie lata. W naszym letnim ogrodzie powinien pojawić się też sprzęt ułatwiający relaks. Możemy na przykład zainwestować w lekkie, stabilne leżaki a wśród drzew rozwiesić hamak. Odpoczynek w ogrodzie umili nam też z pewnością huśtawka ogrodowa lub niezwykle stylowe wiszące kosze ogrodowe jedno – lub wieloosobowe. Jeśli w ogrodzie będą wypoczywały dzieci, warto postawić domek ogrodowy ze zjeżdżalnią. Przy czym dobrym wyborem będą modele składane. Koszta takich domków zaczynają się już od kilkuset złotych. Jeżeli mamy spory ogród to może też pojawić się w nim ogrodowa trampolina z siatką. Ceny tego typu akcesoriów zaczynają się już od 400-500zł, ale oferują aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Planując podejmowanie gości w naszym ogrodzie, warto zainwestować w składany ogrodowy namiot, koniecznie wyposażony w moskitierę, dzięki czemu wypoczynek na świeżym powietrzu będzie jeszcze bardziej komfortowy, gdyż z dala od komarów, much czy os. Tutaj musimy być przygotowani na wydatek zaczynający się od ponad tysiąca złotych – na cenę ma wpływ rozmiar i sposób wykonania. Gdy lubimy relaksować się wieczorami w ogrodzie, należy zadbać o solarne oświetlenie – czyli ekonomiczne i stylowe lampy ogrodowe. Ich ceny zaczynają się już od 60zł.

Jak zatem widzimy odmiana ogrodu na lato to dość kosztowna impreza. Jeśli jednak planujemy tam spędzać weekendy czy nawet część urlopu, to warto przemyśleć zakup przynajmniej jednego czy dwóch akcesoriów. Zwróćmy też uwagę, że obecnie wciąż mamy do dyspozycji liczne rabaty i obniżki na wyposażenie ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *