Obóz w Polsce czy za granicą? Zaplanuj wakacje swojemu dziecku

Rok rocznie przybywa nowych ciekawych i atrakcyjnych ofert wakacyjnych obozów dla dzieci w różnym wieku. Jedne organizowane są w Polsce, inne za granicą. Którą opcję lepiej wybrać?

Obóz w Polsce – dla kogo najlepszy?

Obozy dziecięce oraz młodzieżowe organizowane w Polsce to opcja, która sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy dziecko wyjeżdża po raz pierwszy samo, czyli bez nadzoru i opieki jego rodziców. Niezbyt daleka odległość sprawi, że dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo, mając w świadomości możliwość szybkiego powrotu do domu lub spotkania z rodzicami. Taki wyjazd to również dobre rozwiązanie w przypadku młodszych pociech, dla których długa podróż bywa wyczerpująca i wyjątkowo męcząca. Obozy dziecięce w Polsce są też nieco tańsze, niż te organizowane za granicą. Nierzadko rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie takiego wyjazdu. Zwłaszcza, gdy są to typowe obozy sportowe lub tematyczne, czyli nawiązujące do pasji czy zainteresowań naszych pociech. Warto tu nadmienić, że wysyłając dziecko w określony zakątek Polski umożliwiamy mu dostrzeżenie piękna i potencjału, jaki kryje w sobie nasz kraj.

Dziecięce obozy zagraniczne – kto będzie cieszył się z nich najbardziej?

Zagraniczny wyjazd z pewnością spodoba się dzieciom, które lubią i potrafią być samodzielne. Wyjeżdżając muszą sobie zdawać sprawę, że w razie jakiś kłopotów – mama czy tata nie przyjadą, aby je odebrać. Taki obóz daje też możliwość lepszego poznania języka obcego czy osłuchania się z nim. To nierzadko dobry wstęp do rozpoczęcia kursu danego języka, jako dodatkowego. Pobyt za granicą daje też okazję do bliskiego poznania obcych zwyczajów i kultury. Często takie zagraniczne wyjazdy pozwalają dzieciom na nawiązanie nowych znajomości z obcojęzycznymi rówieśnikami. Dziecięce obozy zagraniczne pozwalają również na zdobycie ciekawych doświadczeń i poszerzenia własnych horyzontów. Tym bardziej, że w programie wielu z nich znajdują się wycieczki w określone rejony. Takie zagraniczne wyjazdy oznaczają też łatwy dostęp do atrakcji przeznaczonych dla określonej grupy wiekowej naszych milusińskich. Dzieci, które mają szansę na poznanie świata stają się przy tym bardziej pewne siebie, ale i ciekawe świata. Ten typ wyjazdów przeznaczony jest zdecydowanie dla rodziców dzieci lepiej sytuowanych. Należy przy tym pamiętać, aby wykupić ubezpieczenie zdrowotne – prócz tego, które oferuje organizator. Musimy przy tym nastawieni, że w tym wypadku nie ma mowy o dofinansowaniu.

Pamiętajmy, że wakacje to dla naszych dzieci bardzo ważny czas. Wtedy regeneruje się ich umysł, który łatwiej będzie pochłaniał nową wiedzę. Znika napięcie i stres. Starajmy się więc, zorganizować im jak najwięcej atrakcji. Dajmy im szansę odpoczynku od naszego rodzicielskiego nadzoru. Zadbajmy też o to, aby mogły wypocząć zgodnie ze swoimi pragnieniami. Niech to będzie ich czas, który wykorzystają w ulubiony sposób. Z drugiej strony postarajmy się o taki rodzaj wyjazdu, który korzystnie wpłynie na nich rozwój. Pamiętajmy też, aby powrót z wakacji nie zszedł się z powrotem do szkoły. Dziecko musi mieć co najmniej tydzień czasu na to, by oswoić się na nowo ze szkolnym drygiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *