Nielubiane kredyty hipoteczne

Polacy kochają kredyty, ale nie każda oferta cieszy się wśród nich taką samą dobrą sławą. Bywa też niekiedy i tak, że popularne kredyty nagle tracą na swojej atrakcyjności. Taki los spotkał między innymi kredyty hipoteczne. Zobaczcie, dlaczego Polacy niechętnie wybierają tego typu oferty.

Polak na swoim

Ciężko byłoby wskazać dorosłego Polaka, który nie marzyłby o sowim własnym “M”. Ja też zaliczam się do tej grupy i chociaż obecnie wynajmuję kawalerkę, to marzy mi się własny niewielki domek i to koniecznie poza miastem. Na przeszkodzie do realizacji marzeń stoją jednak pieniądze. Nie wyobrażam sobie, pakowania się w kredyt na “-dzieści” czy “-dzieścia” lat. Wolałbym zdecydowanie odłożyć kasę i kupić sobie taki domek. Podobnego zdania jest niemal co czwarty Polak.

keychain-432669_640

Własne M można też próbować kupić za dodatkową gotówkę przez internet. (Simeworks_pixabay.com)

Nielubiany kredyt hipoteczny

Jak podaje w najnowszym raporcie Biuro Informacji Kredytowej w ubiegłym miesiącu banki oraz SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,7 proc., w przeliczeniu na dzień roboczy, w porównaniu z rokiem ubiegłym*. Jeden ze specjalistów, poddał analizie ten spadek zainteresowania. Doszedł do wniosku, że winy za taki stan rzeczy, należy upatrywać w zmiennej sytuacji na rynku pracy. Polacy obawiają się też tego, jaki wpływ na naszą sytuację, będą miały: kryzys i kłopoty finansowe w Grecji. To bardzo logiczne argumenty. Poza tym, ponad połowa z nas jest zdania, że posiadanie własnego mieszkania jest bardziej opłacalne niż wynajmowanie czy spłacanie miesięcznych rat. Ponadto mieszkanie bez kredytu, ma też tą zaletę, że jeśli nawet spóźnimy się z czynszem miesiąc czy dwa, to nie grożą nam aż tak wysokie odsetki karne, jak w przypadku niespłaconej na czas raty kredytu.

Ciekaw jestem Waszej opinii. Co byście wybrali: odkładanie pieniędzy na zakup własnego mieszkania, z którym możecie potem zrobić co Wam się żywnie podoba czy raczej natychmiastowy kredyt hipoteczny i spłacanie go latami? Czekam na Wasze zdania!

*źródło: forsal.pl
**źródło zdj gł.: geralt _pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *