Najlepszy czas na pożyczkę

Oczywiście komfortowa sytuacja, jest wtedy, gdy nie musimy szukać dodatkowych środków. Ale jeśli już tak się stanie, to czy w ogóle można mówić o najlepszym czasie na pożyczkę? Oczywiście, że tak i nie mam tu wcale na myśli wydatków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą lub modnymi wyprzedażami. Podpowiem Wam, kiedy najlepiej podjąć decyzję o takim właśnie zobowiązaniu.

Gdy wiesz, że stać Cię na kredyt

To pierwsza wskazówka, że jesteś we właściwym momencie, aby podjąć taką finansową decyzję. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze – stabilną sytuację zawodową lub przynajmniej pewność, że nic się w tej kwestii nie zmieni na przestrzeni najbliższego miesiąca czy roku.  Po drugie – pewność regularnych wypłat lub dochodów, z których spłacisz swoje zobowiązanie.

Gdy wiesz, czego chcesz

Podejmując decyzję o wzięciu kredytu, musisz znać swoje życiowe priorytety. Znając listę swoich marzeń, łatwo znajdziesz te, które będą dla Ciebie najbardziej korzystne i zaprocentują w przyszłości. Mogą one oznaczać na przykład środki na otwarcie biznesu, który na pewno pomoże Ci osiągnąć stabilność finansową. Warto też mieć na względzie własne zdrowie i wreszcie wyjechać na odkładany z roku na rok urlop. Szczególnie dotyczy to osób, które przez kilka lat nie miały okazji do wypoczynku.

Gdy jesteś już po wakacjach

Wtedy zazwyczaj portfel świeci pustkami, a do wypłaty jest jeszcze kilka dni lub tygodni. To również dobry moment na sięgnięcie po pożyczkę na bieżące wydatki, jak chociażby zakupy, faktury, a w niektórych wypadkach również przygotowanie wyprawki szkolnej.

Jak więc widzisz, najlepszy czas na pożyczkę to dość ograniczona lista. Warto mieć ją na względzie, szczególnie, że o pomyłkę dość łatwo. Z pewnością niedobrym momentem na decyzję o wzięciu pożyczki jest ulegnięcie impulsowi lub przemożnej chęci posiadania czegoś, co – jak przekonują nas sprzedawcy – już nigdy nie stanie się naszą własnością. Niewłaściwym momentem jest też okres wyprzedaży i promocji, gdyż wówczas zazwyczaj wydajemy pieniądze na drobne przyjemności, bez których mogliśmy się z powodzeniem obejść.

*zdj.główne: Rilsonav_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *