Najlepsze kierunki na jesienne wakacje dla aktywnych

Jesień to wciąż dobry moment na to, aby z dala od codziennych obowiązków spędzić aktywnie nieco czasu. Zastanawiacie się jaki kierunek wybrać? Oto nasze TOP-8 najlepszych propozycji.

Kierunki zagraniczne

Jeżeli marzy Ci się zagraniczny urlop to na aktywny jesienny urlop nadają się między innymi:

Malta

Na zainteresowanych czekają tam liczne pola golfowe oraz nowoczesne korty tenisowe. Miłośnicy pieszych wycieczek będą zachwyceni imponującą liczbą zabytków. Ich największe skupisko znajduje się w La Valletta. Ale najbardziej popularną aktywnością, która jest podejmowana na Malcie i z jaką się ona nieodłącznie kojarzy jest nurkowanie. Wody śródziemne Malty uznawane są za najlepsze na całym obszarze basenu Morza Śródziemnego.

Maroko

Tutaj udany aktywny urlop jesienny spędzą głównie miłośnicy surfingu. Dobrze będą się również bawić amatorzy gry w golfa, gdyż tamtejsze pola cieszą się mianem najlepszych na świecie.

Południe Hiszpanii

Tam o tej porze roku panują bardzo przyjazne dla aktywnych warunki i temperatury. To świetny wybór dla miłośników pieszych wycieczek. Otworem stoją przed nimi atrakcyjne parki przyrody. Na szalki zaprasza pasmo Sierra Norte.

Polska

Nie tylko za granicą da się i można aktywnie wypoczywać jesienią. Podobne atrakcje dla miłośników aktywnego relaksu znajdują się też w Polsce. Oto dokąd warto się wybrać:

Bieszczady

To niemal klasyk, jeśli chodzi o propozycje kierunków idealnych dla aktywnych. Do dyspozycji są tradycyjne szlaki, ale i trasy wyznaczone specjalnie dla rowerzystów, jak i miłośników nordic walkingu.

Dolny Śląsk

Jeśli aktywność oznacza dla Ciebie piesze zwiedzanie najbardziej polecanych atrakcji, to będziesz zadowolony z wyboru. Na Dolnym Śląsku znajdziesz ich całkiem sporo. Poza tym możesz też zafundować sobie wycieczkę po Rudawskim Parku Krajobrazowym oferującym niezapomniane widoki.

Podlasie

To jeszcze jedna opcja dla miłośników wędrowania. Czeka na nich cała Puszcza Białowieska – można ją zwiedzać nie tylko pieszo, ale również na rowerach. Każdorazowo trzeba jednak wykupić sobie specjalną wycieczkę, którą dowodzi przewodnik. Ale nie tylko. Chętni mogą też spróbować swoich sił na liczącym sobie łącznie 60km szlaku tatarskim. Bonus wycieczki jest taki, że można spróbować ówczesnej kuchni 🙂 – więc to też coś w sam raz dla smakoszy.

Góry Świętokrzyskie

I po raz kolejny propozycja, która przypadnie do gustu amatorom pieszych wycieczek, ale nie tylko. Na turystów czekają na przykład skansen Tokarnia, zamek chęciński, ale i największa atrakcja turystyczna tamtych obszarów czyli jaskinia Raj.

Pieniny

To pasmo górskie, które oferuje aktywną rozrywkę dla wybrednych. Turyści mogą na przykład wybrać się na Trzy Korony, a poszukiwacze mocnych wrażeń znajdą je w trakcie spływów Dunajcem, które są organizowane aż do końca października.

Jak widzisz jesienny aktywny urlop to naprawdę spory wybór miejscowości w różnych miejscach Europy czy świata. Wymienione przez nas to tylko niewielki wyrywek tego, jakie obszary stoją otworem przed amatorami aktywnego wypoczynku. Spiesz się, by nie przegapić najpiękniejszych widoków i świetnych cen, które idą z nimi w parze 🙂 . Udanego wypoczynku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *