Najbardziej ekskluzywne rasy kotów. Skusisz się?

Koty rasowe wyróżniają się nie tylko wyglądem czy indywidualnymi cechami. Ich charakterystyczny atrybut stanowi cena, a ta potrafi sięgać zawrotnych kwot. Poznajcie 6 najbardziej ekskluzywnych ras kotów na świecie.

SAVANNAH

To oryginalna krzyżówka kota domowego z serwalem. Koty te cechuje nie tylko wyjątkowy wygląd, ale również dość trudny charakter. Rasa ta uchodzi za najbardziej ekskluzywną, a przede wszystkim najdroższą w swoim gatunku. Jego przyszły właściciel musi być przygotowany na wydatek rzędu ponad 30.000 dolarów …

ALLERCA

Rasa ta została wyhodowana specjalnie dla osób, które mają alergię na kocią sierść. Allerca dodatkowo otrzymała cechy, które są mile widziane u domowych pupili. Stąd też kociaki tej rasy cechuje przyjazne nastawienie do ludzi i wesołe usposobienie. Cena tego hypoalergicznego kota to ok. 4 tys dolarów.

KOT BENGALSKI

Kot bengalski urzeka wyjątkowym wzorem na ciele, który wart jest kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rasa powstała ze skrzyżowania kota domowego z dzikim kotem bengalskim. Uwagę przykuwa jego umaszczenie – w charakterystyczne leopardzie cętki. Koty są bardzo energiczne, aktywne i niezwykle zwinne. Mają też swoje zdanie. Chcąc mieć w domu taką własną „imitację lamparta” przyjdzie nam zapłacić … około 80 tys. złotych…

PETERBALD

To odmiana kota syjamskiego. To rasa unikalna, wyposażona w cechy, które stanowią swoistą ikonę i symbol kociej gracji i elegancji. Koty te wyróżniają się delikatnym i smukłym ciałem, długimi i szczupłymi ale mocnymi kończynami, filigranowymi łapkami z długimi palcami. Ta rasa pozbawiona jest w ogóle sierści. Cena za tak wyjątkowego kociego pupila może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

KOT ROSYJSKI NIEBIESKI

To naturalna i dość stara rasa. O jego unikalności stanowi bogata kolorystyka czyli niebieskawo-szare pluszowe futro, niebieska skóra ( widać to wyraźnie na wewnętrznej stronie ucha), lawendowe nos oraz poduszki łapek. Są wyjątkowo towarzyskie i źle znoszą momenty pozostawienia ich samym sobie. Uwielbiają się bawić, są przy tym bardzo zwinne. Koszt zakupu tej kociej piękności waha się w okolicach 5 tysięcy złotych.

SZKOCKI ZWISŁOUCHY

Zaokrąglone uszy zwisłouchów powodują, że ich głowa sprawia wrażenie niemal idealnie okrągłej.

To rasa, która … powstała przypadkowo. Wyróżniają je charakterystyczne uszy: niewielkie, szeroko osadzone oraz lekko zaokrąglone. Kot zwisłouchy jest uznany za najbardziej przyjazną dla człowieka rasę. Uwielbia się przytulać i jest wyjątkowo spokojny. Za tą „kocią maskotkę” przyjdzie nam zapłacić ponad 1100złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *