Na jaki kurs językowy warto się zapisać?

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to obecnie jeden z największych atutów, które bierze pod uwagę większość pracodawców. Podpowiadamy, na jaki kurs językowy warto się zapisać, aby ta inwestycja jak najbardziej się nam opłaciła?

Język angielski to podstawa

Absolutną podstawę wśród języków obcych, których warto się uczyć jest oczywiście angielski. Znając go bez większego trudu można znaleźć zatrudnienie w handlu czy ekonomi, ale z jego znajomością też łatwiej znaleźć dużo lepiej płatne zlecenia w branży, jaką jest copywriting. Poza tym to właśnie w tym języku jest publikowanych najwięcej książek czy dystrybuowanych wiele interesujących reportaży, seriali czy filmów. Angielski to także język, który króluje na większości zagranicznych kanałów TV.

Języków obcych najlepiej uczyć się od najmłodszych lat. Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy – powinniśmy jak najszybciej zapisać się na kurs językowy.

Niemiecki

Drugim ważnym językiem, którego znajomość może nam się przydać, jest niemiecki. Dlaczego? Ponieważ coraz coraz więcej firm niemieckich otwiera swoje siedziby w naszym kraju, a osoby, które znają ten język są bardzo mile widziane w ich progach. Po drugie – do znajomości tego języka obliguje też bliskość granicy z Niemcami, a to z kolei otwiera drzwi nie tylko kariery (Polscy pracownicy są bardzo doceniani przez niemieckie koncerny), ale również daje szansę na zdobycie lepszego wykształcenia. Niemieckie uczelnie wyższe również chętnie zapraszają studentów z innych krajów.

Rosyjski

Jego znajomość to swego rodzaju furtka do naprawdę dobrych pieniędzy, gdyż coraz częściej gości on w biznesie – zwłaszcza jeśli chodzi o kontakty handlowe. Chwaląc się znajomością tego języka łatwiej zwrócić też uwagę potencjalnego pracodawcy, który może nawet z czasem poszerzyć swoją firmę o nowy dział czy specjalizację – wszak eksperta już będzie miał w swoich szeregach.

Hiszpański

Na rynku pracy coraz częściej to właśnie ten język wymieniany jest, jako jeden z wymogów. Dotyczy to głównie zajęć w branży hotelarskiej oraz turystycznej. Warto też wiedzieć, że obecnie jest on niezwykle popularny, o czym świadczy chociażby sam fakt, że na całym świecie posługuje się nim blisko 500 milionów ludzi.

Języki skandynawskie

Mowa tu o takich językach, jak: norweski, szwedzki czy duński. Skandynawia staje się też coraz powszechniejsza, jeśli chodzi o najczęściej wybierane kierunki emigracyjne. Ponadto to właśnie tam wyjeżdżamy też coraz częściej na wakacje.

***
Bez względu na to, w naukę, którego języka zainwestujemy zyskujemy również szansę na samozatrudnienie. Zawsze możemy otworzyć bowiem prywatne biuro tłumaczeń, albo zacząć udzielać korepetycji. Ani w jednym, ani drugim wypadku na brak zainteresowania nie powinniśmy narzekać. Zanim jednak wydamy pieniądze na kurs językowy – czy to własne, czy też pozyskane za pomocą platform pożyczkowych – warto sprawdzić, jak wyglądają podstawy danego języka. W tym celu warto skorzystać z darmowych aplikacji do nauki słówek czy nabywając kurs mulitmedialny na płytach. Niekiedy można też skorzystać z darmowych lekcji udostępnianych on-line przez niektóre szkoły językowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *