Mężczyźni zadłużają się częściej

Z pewnością niejednej i niejednemu z Was obiło się o uszy stwierdzenie, że kobiety zadłużają się na potęgę. Co łatwo można powiązać z ich zamiłowaniem do drogich zakupów. Jednakże, jak wynika z najnowszych statystyk, jest zupełnie inaczej i to mężczyźni zadłużają się częściej. 

Polak Lubi Kredyt
O tym, że pożyczki wszelkiego rodzaju, to bardzo chętnie wybierany przez Polaków w różnym wieku produkt finansowy, wiadomo nie od dziś. Świadczą o tym chociażby najnowsze statystyki, które dowodzą niezbicie, że popyt na kredyty gotówkowe rośnie. Najczęściej korzystają z nich mężczyźni. To także oni mają dużo większe i częstsze kłopoty ze zwrotem zaciągniętych zobowiązań niż panie. Dodatkowo najnowsze wyliczenia pokazują, że statystyczny klient z przeterminowanym zobowiązaniem to mężczyzna w wieku 47 lat, z zaległościami sięgającymi blisko 6.000 zł. Liczba ta dotyczy głównie kredytów bankowych zaciąganych w pojedynkę. Panowie miewają też kłopoty ze spłacaniem kart kredytowych.

Skąd te problemy?
Za tak fatalną sytuację, należy winić przede wszystkim koszta związane z codziennymi wydatkami, które rosną niewspółmiernie do zarabianych przez nas pieniędzy. To z kolei, pociąga za sobą brak możliwości odkładania środków z pensji na realizację swoich marzeń. Poza tym mężczyzna – szczególnie ten posiadający stałą partnerkę – czuje się zobowiązany do sprostania oczekiwaniom swojej drugiej połówki, co często przerasta jego możliwości finansowe. Aby tego nie okazać, rzuca się w wir dodatkowej pracy. Częściej jednak sięga po pożyczkę, która natychmiast pomaga zrealizować określone cele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *