Metody na tanie, ale skuteczne odchudzanie

Chcesz schudnąć z sukcesem, ale wydaje Ci się, że bez wsparcia ze strony fachowców – dietetyk, trener osobisty – nie jest to możliwe? Spróbuję Ci pokazać, że także bez ogromnych nakładów finansowych i z cienkim portfelem, możesz osiągnąć sylwetkę swoich marzeń.

Bierz udział w sportowych konkursach i testach

Tego typu rozwiązania to najtańsze, bo … całkowicie darmowe metody na odchudzanie. Wielu producentów suplementów, ale również akcesoriów sportowych często organizuje takie akcje w celach marketingowych. Aby wziąć w nich udział, śledź profile społecznościowe (Instagram, Facebook, Twitter itp.) firm sportowych, producentów odżywek i suplementów dla sportowców oraz ich ambasadorów.

Korzystaj z promocji i akcji tematycznych

Te zdarzają się naprawdę często. Dotyczy to zarówno sklepów on-line, jak i stacjonarnych i to niekoniecznie typowo sportowych. Organizują je również zwykłe markety. Można wtedy nabyć niektóre akcesoria sportowe oraz suplementy diety w naprawdę okazyjnych cenach. Nie unikaj takich sposobności, bo niejednokrotnie sam się złapałem, że kupiony w taki sposób sprzęt czy środek wspomagający pracę nad sylwetką, był opłacalną decyzją.

Inwestuj w przyprawy

Szczególnie te, które przyspieszają proces odchudzania czyli poprawiają perystaltykę jelit i usprawniają procesy przemiany materii.

Nie bój się używanego sprzętu

Jeśli nie jesteś przekonany do ćwiczeń na siłowni, to znajdź czas na trening domowy. Nie wiesz, jaki sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy? Kup używany, ale koniecznie sprawny i w dobrym stanie. Unikaj zakupów na odległość, bo będzie Ci trudniej ocenić faktyczny stan kupowanego przedmiotu.

Zacznij się regularnie ruszać

jogger-1379443_1920_Antranias

Spacer czy szybki marsz to najtańszy sposób na skuteczne schudnięcie. (Antranias_pixabay.com)

Aby schudnąć z sukcesem, wcale nie musisz biegać „jak cała Polska”, ani kupować roweru czy modnych kijków. Wystarczą Ci wygodne buty, jakiś plecak na wodę i w drogę. Codzienny 30-minutowy marsz czy spacer zmiennym tempem, to także wysiłek, który szybko przyniesie oczekiwane efekty.

*zdj.główne: meditations_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *