Małe dzieci – duże wydatki

Wrzesień ma się już co prawda ku końcowi, ale nasze pociechy właśnie otrzymały już kompletny wypis niezbędnych podręczników i pomocy dydaktycznych. Okazuje się, że nawet wyprawka pierwszoklasisty to spory wydatek. Jak sobie poradzić, gdy domowy budżet okazuje się zbyt ciasny na takie szkolne wydatki?
Rób zakupy samodzielnie
Wielu rodziców chcąc umilić pociesze wejście w nowe obowiązki szkolne, udaje się wraz z nimi na niezbędne zakupy. To jeden z największych błędów, który może kosztować nas naprawdę sporo. Dzieci nie patrzą nigdy na cenę, ani na wydajność, a pojęcie „praktyczne” dla nich nie istnieje. Wyciągają więc rączki po kolorowe zeszyty, wzorzyste piórniki czy pstrokate plecaki szkolne. Zazwyczaj ich wybory okazują się jednak bardzo kosztowne – niekiedy za bardzo, ale o tym, przekonujemy się albo tuż przy kasie – gdy na odwołanie decyzji jest za późno, albo przy podliczaniu wydatków z domowego budżetu. Jeśli jednak wybierzemy się na takie szkolne zakupy sami, mamy większe pole do wyboru i łatwiej ocenimy co jest nie tylko ładne, ale przede wszystkim trwałe i ekonomiczne.

pencil-case-932143_640_tookapic

Szkolne akcesoria kuszą kolorami. Wybieraj jednak te bardziej trwałe. (tookapic_pixabay.com)

Korzystaj z przecen
Tych, pomimo, że rok szkolny już dawno się rozpoczął, wciąż nie brakuje. Aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić najbliższy market osiedlowy. Warto też przestudiować oferty księgarni internetowych. Wiele z nich, poszerzyła obecnie swój asortyment o liczne akcesoria szkolne i wprowadziła na nie spore rabaty – nawet 50%.

Skorzystaj z chwilówki
W ostateczności, zawsze możesz sięgnąć po dodatkową gotówkę – dostępną od ręki i na prostych warunkach. Tym bardziej, że niektóre firmy pożyczkowe, oferują nam atrakcyjne rozwiązania jakim jest pierwsza pożyczka za 0zł i to do kwot, które pozwolą swobodnie zrobić pierwsze szkolne zakupy.

***Zdjęcie główne: geralt_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *