Lodówka, kuchenka, blat – w co musisz zainwestować na samym początku?

Lodówka, kuchenka i blat to podstawowe elementy wyposażenia każdej kuchni. Ich zakup oznacza jednak spore wydatki. Co kupić w pierwszej kolejności, gdy nasz budżet jest dość „cienki”?

Czy warto oszczędzać na urządzaniu kuchni?

Urządzając kuchnię nie warto kupować używanego wyposażenia. Lepiej skorzystać z chwilówki lub postawić na zakupy na raty.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To w jej obrębie skupia się codzienne życie. Dlatego powinniśmy urządzić ją w taki sposób, by łatwo utrzymać w niej czystość, nie zapominając jednocześnie o funkcjonalności. To pociąga za sobą pewne koszta. Broniąc się przed nimi możemy skorzystać z używanych: mebli, sprzętu czy akcesoriów. Czy to jednak dobre posunięcie? Niekoniecznie. Musimy zwrócić bowiem uwagę na fakt, że kuchnia to dość trudne pomieszczenie ze względu na użytkowanie. Na meblach osiada nie tylko kurz, który łatwo usunąć, ale również osady, jakie powstają w trakcie gotowania czy smażenia. Tłuszcz i wilgoć skracają znacznie żywotność sprzętu kuchennego. Problem stanowią też trudne do wywabienia niektóre kuchenne zapachy. Mając na uwadze te względy o wiele lepszym posunięciem będzie skorzystanie z ofert, jakie mają dla nas firmy pozabankowe i zakup nowego wyposażenia kuchennego.

Urządzamy kuchnię – krok po kroku

lodówka side by side

Lodówka to najważniejszy element sprawnie funkcjonującej kuchni i to od niej powinniśmy zacząć urządzanie tego wnętrza.

Na podstawowe wyposażenie kuchni składa się wiele elementów. Najważniejsze z nich – prócz szafek – są lodówka, kuchenka i blat. Najbardziej komfortową sytuacją jest ta, kiedy możemy pozwolić sobie na zakup całości. Jeśli jednak kwota kredytu nie pozwala na jednorazowy wydatek lepiej skompletować tą „kuchenną wyprawkę” etapami. Najważniejszym i pierwszym zakupem powinna być lodówka, w której przechowamy bezpiecznie żywność. Tanie lodówki można kupić już od kwoty 600-700zł. Jednocześnie powinniśmy zainwestować w kuchenkę, która pozwoli nam przygotować jedzenie czy zaparzyć wodę na kawę lub herbatę. Dobrą i tanią kuchenkę – wyposażoną w kilka palników oraz piekarnik – można kupić już w granicy 700-800zł. Blat kuchenny może zaczekać na swoją kolej. Tym bardziej, że bardzo łatwo się bez niego obyć, zastępując go chociażby stołem czy większą drewnianą deską. Kuchenki ani lodówki niestety nie da się niczym innym zastąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *