Lifestyle

Ogród zimowy – czy warto go wystawić i ile to kosztuje?

Dla jednych to spełnienie marzeń o małym prywatnym raju, w którym można odpoczywać, pracować, tworzyć. Dla innych – zwykła fanaberia bogaczy. Dzisiaj kilka słów o tym, jakie funkcje może pełnić przydomowy ogród zimowy oraz skąd pozyskać fundusze na jego zbudowanie. (więcej…)

Dentysta dziecięcy – dlaczego nie należy oszczędzać na zdrowiu zębów naszych pociech

„Aby zdrowe zęby mieć – trzeba tylko chcieć” – pamiętacie tą frazę z dziecięcej piosenki zachęcającej nasze pociechy do dbania o higienę jamy ustnej? Rymowanka ta upraszcza jednak całą sprawę. W praktyce bowiem kondycja zębów zależna jest nie tylko od samych chęci (czyt. właściwych nawyków). Ważną rolę odgrywa tu dentysta dziecięcy – ściślej mówiąc systematyczne wizyty kontrolne u niego, a w razie potrzeby wykonanie określonych zabiegów czy usług. I chociaż całość pokrywa NFZ, to my chcielibyśmy Was przekonać do odwiedzenia prywatnych (czyli płatnych) gabinetów stomatologicznych. (więcej…)

Świadczenia na dzieci – rodzaje, kwoty, zasady przyznawania

Posiadanie dzieci wiążę się nie tylko z licznym obowiązkami. To także wydatki i to całkiem spore. Całe szczęście rodzice nie pozostają z tym problemem sami i mogą w tej kwestii liczyć na wsparcie państwa. Służą temu różnego rodzaju świadczenia na dzieci. Dzisiaj krótki przewodnik po zasadach ich przyznawania. (więcej…)

Darowizna – najważniejsze informacje

Niektóre „prezenty” – zwłaszcza te bardzo wartościowe jak kosztowna biżuteria, dzieła sztuki, duża kwota pieniędzy czy mieszkanie – potrafią wywołać spore emocje. Niestety zarówno ich przyjęcie, jak i wręczenie bywa dość skomplikowane i wymaga podpisania stosownej umowy oraz wypełnienia kilku ważnych obowiązków przez obdarowanego. W polskim prawie funkcjonują one bowiem, jako darowizna. Dzisiaj przybliżymy nieco to pojęcie. Wyjaśnimy, na czym polega cała procedura oraz z jakimi obowiązkami i kosztami się wiążę. (więcej…)

Kariera zawodowa – czyli jak zostać człowiekiem sukcesu i czerpać z tego radość?

Kim zostaniesz, gdy dorośniesz? – to częsty temat wypracowań z języka polskiego w szkole podstawowej. Pytanie takie pada też nierzadko z ust naszych rodziców, a także rówieśników. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę dotyczy ono tego, jak wyobrażamy sobie, że potoczy się nasza kariera zawodowa. (więcej…)

Pożyczka studencka – poznaj zalety tego rozwiązania

Wykształcenie wyższe to jeden z prostszych sposobów na to, aby zapewnić sobie lepszy start w przyszłość. Niestety nie zawsze nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, byśmy mogli pozwolić sobie na podjęcie nauki na wymarzonej uczelni. Wtedy z pomocą przychodzi narzędzie, jakim jest pożyczka studencka. Czy to dobry pomysł? Jakie warunki musimy spełniać, by sobie na nią pozwolić? (więcej…)

Sposoby na sfinansowanie odświeżenia mieszkania. Pożyczka pozabankowa to najlepszy wybór!

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, często pracujemy, ale i czerpiemy siły na czekające nas wyzwania. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się w nas myśl o odświeżeniu mieszkania. Co zrobić, gdy brakuje nam na to środków? Czy pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji? (więcej…)

Szybka gotówka na „dodatkowe” wakacje

Jesteś właśnie na etapie „zrzucania” zdjęć czy filmów z niedawnego urlopu do komputera. Z nostalgią wspominasz te dni i chwile, gdy rozkoszowałeś się wolnością i brakiem obowiązków. Otwierasz mejla, a tam … propozycja dwudniowej weekendowej wycieczki po wyspach greckich. Jednak stan finansów nie pozwala na wyjazd, a czasu na podjęcie decyzji niewiele. Zdradzamy przepis na szybki zastrzyk gotówki. (więcej…)