Kupowanie = wypłacanie

Lubicie bankomaty i darmowe wypłaty z nich? To świetnie, bo ja też. Jeśli jednak jesteście bardzo przywiązani do tego rozwiązania, to mam dla was niezbyt dobrą wiadomość: era darmowych wypłat z bankomatów, pomału odchodzi w zapomnienie. Banki nakładają coraz wyższe prowizje, za tego typu usługę. Ale z pomocą przychodzą nam inne ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest system cashback. Co to takiego i na czym polega?

Wypłacanie przez kupowanie

Cashback to prosta usługa, która najogólniej mówiąc sprowadza się do wypłacania pieniędzy przy okazji dokonywania codziennych czy okazjonalnych zakupów. Obecnie tego typu usługę oferuje już blisko 80 tysięcy placówek handlowo-usługowych. Wśród nich znajdują się takie popularne sieci handlowe jak: Żabka, Małpka, Carreforu czy Freshmarket. System obejmuje posiadaczy rachunków 14 największych bankach.

Jednorazowo możemy w ten sposób wypłacić do 300zł. Opłata za usługę wynosi ok. 1,5zł. 11 banków umożliwia ją za darmo. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają klienci sieci Żabka. Jest to aż 27% tego typu transakcji. Wykorzystując zainteresowanie, właściciele sieci udostępnili usługę w blisko 4 tysiącach punktów w całej Polsce. Nieco rzadziej metodę tą wykorzystują klienci Freshmarket.

pig-272392_640

Dzięki usłudze cashback, oszczędzone na transakcjach bankomatowych pieniądze, możemy przeznaczyć na drobne przyjemności 🙂 (hans_pixabay.com)

Kto na tym zyskuje?

Jak się okazuje, sklepy zarabiają bardzo niewiele. Od jednej transakcji otrzymują 50gr. Czy zatem to opłacalny dla nich „biznes”? Jak twierdzą sami właściciele sieci, taka usługa to doskonały sposób na przyciągnięcie klientów. To element wyróżniający dany punkt wśród konkurencji.

Nie wiem, jak Wam, ale mnie ten pomysł wydaje się całkiem rozsądny i dość praktyczny. Tym bardziej, że sklepy – jak na razie – nie narzucają nam kwoty minimalnej naszych zakupów. Korzystajmy więc z tego udogodnienia, jak długo się da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *