Kupno samochodu przez kobietę

Na polskich drogach przybywa kobiet – kierowców. Liczba ta rośnie niemal z roku na rok. Zanim zajmiesz zaszczytne miejsce wśród nich sprawdź, na co zwrócić uwagę samodzielnie kupując swoje pierwsze cztery kółka.

Kupno samochodu przez kobiety – fakty i mity

Na temat tego, w jaki sposób kobieta kupuje auto krąży wiele mitów. Sprawdźmy, które z nich są prawdziwe.

DLA KOBIETY WAŻNY JEST WYGLĄD AUTA

Czy wiedziałaś, że dotyczy to jedynie 46% kobiet nabywających samodzielnie auto? Zatem osąd, według którego płeć piękna kieruje się tylko wyglądem czegoś, co ma jej ułatwić życie – jest po prostu mitem.

KOBIETY KIERUJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE EMOCJAMI PRZY ZAKUPIE SAMOCHODU

Kolejna wyssana z palca teoria. Przyszła posiadaczka samochodu nigdy nie dokonuje takiego zakupu pod wpływem chwili. Nawet, jeśli wpadnie jej w oko dany model i tak najpierw go dokładnie obejrzy, zanim się ostatecznie zdecyduje na jego zakup.

DLA KOBIETY NIE LICZY SIĘ WIEDZA O DANYM MODELU

Kolejny mit. Większość kobiet zanim uda się do salonu z samochodami, przeprowadza wcześniej dokładny research na temat interesującego je modelu. Inne wypytują już na miejscu o takie szczegóły jak chociażby poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantuje im wybrany wóz.

businesswoman-1063392_1920_MarleneBitzer

Jazda próbna to jeden z kluczowych elementów, które powinny towarzyszyć Ci przy zakupie auta (MarleneBitzer_pixabay.com)

Jak kupić dobry samochód?

Wiemy już, jak brzmią najczęściej powtarzane fakty i mity na temat sposobu kupowania samochodu przez kobiety. Czas zająć się praktycznymi poradami. Krok pierwszy to cel, w jakim chcemy nabyć samochód. Czy ma być to auto sportowe, tylko na wyjazdy za miasto czy może do codziennego użytku? Jakie duże powinno być – rodzinne, jedno- czy dwuosobowe? Dając sobie odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie nam dopasować nie tylko konkretny model, jego wielkość, ale również wyposażenie. Drugi krok to oszacowanie budżetu. Pamiętaj, że zakup samochodu to jedno. Ale ważne są też wszelkie dodatkowe opłaty, jak chociażby ubezpieczenie. Warto je wykupić od razu. Trzeci krok to jazda próbna. Nigdy z niej nie rezygnuj. W jej trakcie ocenisz czy rzeczywiście dany model jest tym, czego poszukujesz. Przekonasz się także, jakie są faktyczne możliwości auta w każdych warunkach. Jeśli sprzedawca odmawia takiej jazdy lub zapewnia, że w czasie deszczu auto trzyma się idealnie nawierzchni i nie trzeba nic sprawdzać – idź do innego salonu. Kolejny krok to osobiste sprawdzenie auta. Chodzi o to, abyś porównała opis czy ofertę sprzedawcy z tym, co znajduje się w aucie faktycznie lub jakie są jego rzeczywiste możliwości. Kupując auto warto też ocenić sprawność wszystkich zespołów i podzespołów. Dotyczy to przede wszystkim aut używanych, ale nie tylko. Jeśli nie do końca się na tym znasz, zabierz auto do poleconego i godnego zaufania mechanika, niech oceni czy faktycznie wszystko działa tak, jak trzeba. To ważne również wtedy, gdy kupujesz auto, jako całkowity świeżak.

Bardzo ważną kwestią przy zakupie swojego pierwszego samochodu, jest pełna wiedza na jego temat. Dlatego nie bój się pytać. Nie decyduj się też na zakup, gdy nie do końca jesteś pewna podjętego wyboru. Nie rób tego nawet wtedy, kiedy sprzedawca uprzedza Cię, że „tak tanio to już nie będzie”. Bądź sprytna. Bądź mądra, a przede wszystkim cierpliwa.

*źródło: jill111_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *