Kredyty studenckie – dobry pomysł na strat dla młodych ludzi?

Studia to jeden z trudniejszych okresów w życiu wchodzącego w dorosłe życie człowieka. Łączy się bowiem z pewnymi wydatkami, a im dalej od domu rodzinnego, tym są one wyższe. Wtedy właśnie warto zainteresować się kredytem studenckim. Czy rzeczywiście to dobre rozwiązanie?

4 najważniejsze korzyści z kredytu studenckiego

Zanim z góry odrzucisz tę formę zdobycia potrzebnych Ci na studenckie życie środków, weź pod uwagę, że kredyt studencki przyznawany jest na bardzo korzystnych warunkach. Przede wszystkim: aby go w ogóle otrzymać, nie musisz pracować. Po drugie: spłacasz go dopiero po zakończeniu studiów, a jeśli na uczelni będzie Ci wybitnie dobrze szło, możesz liczyć nawet na umorzenie jego części. Po trzecie: kredyt spłacany jest w okresie dwukrotnie dłuższym od okresu pobierania. Po czwarte: pożyczka studencka nie jest zbyt wysoko oprocentowana. Poznaj też 4 najważniejsze korzyści tego rozwiązania. Kredyt studencki oznacza:

  • pomoc w utrzymaniu się

Chociaż teoretycznie ofert pracy dla studentów nie brakuje, to nie w każdym mieście sytuacja wygląda tak samo, a niestety życie kosztuje. Nawet jeśli zdecydujemy się zamieszkać w akademiku czy na stancji. Kredyt studencki pomaga szybko i bez problemu zdobyć środki na opłatę czynszu, wynajmu oraz dojazdy do miejsca nauki. Tym bardziej, że nie musimy przedstawiać żadnych dokumentów poświadczających, na co przeznaczamy pozyskane w ten sposób pieniądze. Więcej na temat pożyczek dla studentów na: https://www.vivus.pl/moje-finanse/poradnik-pozyczkobiorcy/szybka-pozyczka-dla-studenta-kiedy-jak-i-od-kogo/

Studencka pożyczka pozwala na beztroskie życie, także w nowym miejscu.

  • wstęp do świadomego zarządzania własnym budżetem

Środki z kredytu wypłacane są co miesiąc. Oznacza to, że raz na 30 dni otrzymujesz za darmo określoną kwotę, którą możesz dowolnie rozdysponować. To świetny sprawdzian przed prowadzeniem własnego budżetu, kiedy już pójdziesz do pracy i zaczniesz żyć na własną rękę.

  • możliwość zainwestowania w siebie

Studia co prawda otwierają przed Tobą drzwi do kariery zawodowej, ale zawsze możesz przyspieszyć ich otwarcie. W jaki sposób? Przeznaczając pozyskane z kredytu pieniądze na interesujący kurs czy szkolenie i to najlepiej w jakimś prestiżowym ośrodku. Pamiętaj, że odnotowane w C.V. poprawiają Twój wizerunek u przyszłego pracodawcy.

Kredyt studencki można wykorzystać, jako środki na dodatkowe szkolenia i kursy w prestiżowych ośrodkach nauki lub na wymianę zagraniczną.

  • szansę na otwarcie własnego biznesu

Zdobyte w ten sposób środki, możesz również zainwestować w swoją działalność. To nie musi być od razu coś wielkiego. Wystarczy chociażby własne biuro tłumaczeń czy punkt usługowy lub gastronomiczny. Jednym słowem coś, czego brakuje w Twojej miejscowości lub nawet w najbliższym otoczeniu uczelni, a na co jest spory popyt.

Reasumując: jeśli wybierasz się na studia do innego miasta lub zamierzasz odciążyć rodzinę od udzielania Ci pomocy finansowej, to kredyt studencki jest dla Ciebie dobrym pomysłem na uczciwy start w dorosłość. Korzystając z niego nie tylko możesz zrealizować swoje potrzeby, ale również nauczyć się, jak budować własny budżet i w jaki sposób nim zarządzać.

*grafika: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *