Kredyt kontra „pożyczka” z lombardu

Trudna sytuacja finansowa zmusza nas często do poszukiwania dodatkowych środków. Niektórzy są na tyle zdesperowani, że decydują się na mało rozsądne posunięcia, ale w ich rozumieniu, jedyne możliwe. Mowa tu o lombardach, które już nie tylko skupują niepotrzebne nam przedmioty, ale również udzielają nam na nie pożyczek. Czy to jednak dobre rozwiązanie?

Kiedy grosza zabraknie

7800546366_0963e1fe52_q

Źródło: fllickr.com

Najczęściej w takiej sytuacji znajdujemy się przed wypłatą. Kiedy indziej spadają na nas nagle ważne i pilne zobowiązania. Co wtedy? Zwykle udajemy się z prośbą o pożyczkę do znajomych lub rodziny. Niestety oni też nie zawsze dysponują wolnymi środkami. Wówczas pozostaje nam już tylko jedno wyjście: pożyczka. Jeśli do tej pory, nie mieliśmy problemów natury finansowej, możemy spokojnie udać się do banku. A co w przypadku, gdy bank odmówi nam takiej pomocy? Wtedy powinniśmy szukać rozwiązań takich jak pożyczka online czy też pozabankowa. Najlepszym źródłem informacji w tej kwestii jest oczywiście Internet. Dzięki niemu szybko i bezproblemowo dotrzemy do potencjalnych kredytodawców. Niezwykle często zdarza się tak, że w czasie poszukiwań natrafimy na oferty pożyczek z lombardów. Znajdują się one zazwyczaj pod hasłem pożyczka bez BIK. Kiedy indziej widnieją one w kategoriach pożyczek prywatnych. Czy warto zdecydować się na takie posunięcie? Lombard w roli kredytodawcy, sprowadza się do szybkiego jednorazowego zastrzyku gotówki. Jeśli nie zdołamy spłacić jej w określonym czasie, tracimy nie tylko swoją własność. Czasami narażamy się na dużo poważniejsze konsekwencje. Aby ustrzec się takich sytuacji, wybierzmy taki lombard, który:

  • Po pierwsze – ma dobre opinie w sieci;
  • Po drugie – oferuje nam umowę, w której wymienione są wszystkie warunki zawarcia transakcji;
  • Po trzecie – posiada możliwość przedterminowego odbioru zastawu oraz przedłużenia spłaty.

Chociaż teoretycznie lombard wydaje się być dość rozsądnym wyjściem z trudnej sytuacji, starajmy się poszukać innego rozwiązania. Takiego, które nie będzie groziło nam utratą naszej własności. Pożyczki online bez BIK, również można znaleźć w sieci. Wystarczy tylko dokładnie poszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *