Kredyt dla każdego – czy aby na pewno?

Kredyt to bardzo popularne i coraz łatwiej dostępne rozwiązanie. Problem w tym, że nie każdy powinien sięgać po taką pomoc.

50 twarzy kredytu

Dla jednych kredyt oznacza przykrą konieczność, bo znaleźli się w tarapatach finansowych i nie widzą innego rozwiązania. Takie osoby zazwyczaj potrzebują chwilowego wsparcia finansowego, aby uporać się z zaległymi opłatami za czynsz czy uregulowaniem pilnego rachunku. Inni postrzegają kredyt, jako sposób na realizację swoich marzeń czy długo odkładanych planów. To ci, którym nie starczyło na sfinalizowanie swojej przyjemności, a nie chcą lub nie mogą już dłużej czekać. Ale są i tacy, dla których kredyt to sposób na życie. Mam tu na myśli posiadaczy i miłośników kart kredytowych, którzy nie liczą się z wydawanymi pieniędzmi, a o poniesionych wydatkach dowiadują się w chwili, gdy przychodzi do nich rozliczenie z banku.

credit-card-1104960_1280
Zanim staniesz się szczęśliwym posiadaczem kolejnej karty kredytowej, pomyśl nad innymi łatwiejszymi w kontrolowaniu rozwiązaniami. (Icb_pixabay.com)

Kiedy nie brać kredytu?

Rynek pożyczek nie narzeka na brak zainteresowania oferowanymi przez siebie produktami. Jednakże to, że pożyczka jawi się, jako coś łatwo dostępnego, nie oznacza, iż każdy powinien po nią sięgać. Od kredytu powinny trzymać się z dala osoby, które nie do końca wiedzą, jak za miesiąc czy dwa ułoży się ich sytuacja zawodowa. Pożyczkę trzeba spłacić terminowo, a nie każda firma oferuje ubezpieczenie na wypadek utraty zatrudnienia. Lepiej zaczekać wtedy, aż sytuacja się wyklaruje. Po kredyt nie powinna też udawać się osoba, która wie, że po opłaceniu raty za kredyt i uregulowaniu wszelkich innych zobowiązań, nie pozostaną jej wolne środki.

Jeśli nie kredyt to co?

Wymienione powyżej sytuacje dotyczą kredytów gotówkowych z banku. Alternatywą dla tych wszystkich osób, jest wygodna pożyczka krótkoterminowa. Spłacana jednorazowo po miesiącu czasu. W razie problemu z terminowym oddaniem pieniędzy, można przedłużyć okres spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *