Komu opłaca się najbardziej konto walutowe?

Konta bankowe dają nam coraz więcej możliwości swobodnym dysponowaniem naszą gotówką i to także tą „obcą”. Przykładem czego stanowi konto walutowe. Co to takiego? Komu najbardziej się opłaca jego założenie?

Co to jest konto walutowe?

To jedno z narzędzi, które daje nam bank ułatwiając tym samym łatwiejsze zarządzanie środkami w obcej walucie. Zazwyczaj są to: EUR, USD oraz GBP, lecz nie jest to regułą. Wszystko zależy od osobistych ustaleń naszego banku. Do jego obsługi potrzebna jest nam specjalna karta. Niektóre banki pozwalają jednak na rozszerzenie funkcji kart debetowych o obsługę za jej pomocą konta walutowego. To dość wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla posiadaczy większej ilości różnego rodzaju kart.

Komu opłaca się najbardziej otworzyć takie konto?

Z tego narzędzia powinni skorzystać przede wszystkim ci z nas, którzy często podróżują za granicę. Druga grupa osób, którym tego typu konto się przyda to miłośnicy zakupów zagranicznych. Na pewno skorzystają z jego założenia osoby otrzymujące wypłatę oraz studenci pobierający stypendia w obcej walucie. Jego założenie jest również wręcz niezbędnym elementem chcącej dobrze prosperować firmy dokonującej transakcji poza granicami naszego kraju.

Jakie korzyści oferuje konto walutowe?

Przede wszystkim daje możliwość darmowego pobierania gotówki z bankomatów w różnych rejonach świata. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie takiego konta, powinniśmy sprawdzić, jakie konkretnie kraje są objęte tą obsługą. Często bowiem formułka „w Polsce i na całym świecie” jest stosowana, jako czysty chwyt marketingowy lub zwykłe uogólnienie. Posiadanie konta walutowego pozwala również na uniknięcie – często dość wysokich – kosztów tzw. przewalutowania. Dodatkowo banki, które umożliwiają podpięcie konta walutowego pod posiadaną kartę debetową ułatwiają nam dostęp do naszych środków. Dzięki temu możemy szybko i sprawnie dokonać dowolnej transakcji w walucie, która jest niezbędna. Oczywiście warunek jest jeden – musimy mieć na koncie wystarczająco dużo pieniędzy. W przeciwnym wypadku nie zostanie ona sfinalizowana.

Konto walutowe to wygodne rozwiązanie dla osób, które dużo i często podróżują za granicę lub dokonują częstych transakcji w obcej walucie i nie chcą martwić się o dodatkowe koszta. To także oszczędność czasu. Zanim jednak je otworzymy sprawdźmy:

  • czy konieczne jest zakładanie osobnego rachunku;
  • jak wysokie są koszta otwarcia oraz prowadzenia takiego konta;
  • jaki jest koszt przelewu na inne konto;
  • jakimi drogami możemy obsługiwać nasz rachunek;
  • czy dodatkowa karta dla konta walutowego oferuje dodatkowe interesujące nas usługi.

Przyglądając się licznym porównaniom kont walutowych można zauważyć, że na pierwszy plan wysuwa się Alior Bank. Konto obsługuje aż 13 walut: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK i oferuje niski konkurencyjnie spread walutowy. Nie musimy zakładać dodatkowego rachunku. Karta do konta posiada opcję wygodnych zbliżeniowych operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *