Kłopoty z zarządzaniem budżetem domowym

Budżet domowy a ściślej mówiąc zarządzanie nim w taki sposób, aby na wszystko starczyło, nie jest mocną stroną wielu z nas. Przyczyna tkwi głównie w uleganiu pokusom wydawania pieniędzy w najmniej przewidziany sposób. Co najczęściej staje nam na drodze do rozsądnego gospodarowania swoimi środkami i jaka jest recepta na sytuacje kryzysowe?

Nieplanowane wydatki
To jedna z największych bolączek wielu z nas. Ja sam – chociaż należę do osób dość oszczędnych – niekiedy miewam z tym problem. Ciężko bowiem oprzeć się niekiedy kuszącym promocjom. A tak się składa, że gdy wybieram się na większe zakupy, takie okazje często się pojawiają. Człowiek zaaferowany atrakcyjną ceną, zapomina na dłuższą chwilę, że przecież czeka jeszcze nieuregulowana faktura za Internet czy telefon. Niestety opamiętanie, a wraz z nim smutna refleksja, przychodzą zazwyczaj w momencie, gdy jesteśmy już w domu i rozpakowujemy swoje zakupy. Do tej samej grupy można zaliczyć pożyczkę udzieloną komuś w okoliczności pt. „sprawa życia lub śmierci”.

pieniadze_slider

Zarządzając domowym budżetem nie zawsze da się kierować zasadą: “Są rzeczy ważne i ważniejsze”.

Nieszczęśliwy wypadek
To kolejna przyczyna, która często pochłania nasze oszczędności. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do takiej właśnie sytuacji. Na przykład – niedokręcony kran (niekoniecznie nasz własny), nieostrożne obchodzenie się z ogniem czy nierozważna jazda samochodem lub rowerem (kraksa wymagająca naprawy lub co gorsza zakupu nowego pojazdu). Możemy też zachorować na tyle poważnie, że dodatkowe wydatki będą nieuniknione.

Jak rozwiązać swoje problemy z domowym budżetem?
Kiedy z powyższych – lub każdych innych – powodów, nasz domowy budżet nie wytrzyma obciążenia, potrzebna jest nam fachowa pomoc finansowa. Łatwo ją znaleźć w sieci. Tylko pamiętajcie, by omijać szerokim łukiem oferty, w których musicie uiścić tzw. opłatę manipulacyjną…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *