Kierunek – bezpieczna pożyczka

Ostatnio zastanawiałem się nad pewnym faktem. Wszyscy narzekają na pożyczki – że konieczne, że tyle kosztują, że czasami trudno znaleźć na uczciwego kredytodawcę [wykluczając banki rzecz jasna, chociaż kwestia dyskusyjna ;)]. Ale czy ktoś zastanowił się nad tym, że pożyczanie to również trudna sztuka?

Pożyczać każdy może, ale nie każdy powinien

Wbrew powszechnej obiegowej opinii, kredyt to ogólnodostępny produkt absolutnie dla każdego. Jak to? Przecież banki nie udzielają pożyczek bezrobotnym, ani tym ze złą historią kredytową. Tak to prawda, ale istnieją przecież tak zwane chwilówki przez Internet, które otwierają się właśnie na osoby w trudniejszym położeniu. Mogą z nich skorzystać absolutnie wszyscy.

keyboard-621832_640

Aby pożyczać z sensem, trzeba mieć dobry plan. (JeongGuHyeok_pixabay.com)

Zarówno ci, którzy nie mogą udokumentować rzeczywistego źródła dochodów, jak i ci, którym bank odmówił pomocy finansowej, bo albo nie posiadają tzw. zdolności kredytowej, albo posiadają inne problemy z rachunkami. Ta łatwość otrzymania pożyczki online, niesie ze sobą jednak pewne niebezpieczeństwo. Mianowicie rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasza sytuacja finansowa może ulec diametralnej zmianie na gorsze. Dlatego, aby uniknąć takich problemów, najlepiej poszukać pożyczki z możliwością przedłużenia spłaty. Wtedy za niewielką dodatkową opłatą, minimalizujemy problemy związane z windykacją.

Trudna szkoła pożyczania

Pożyczając pieniądze przez Internet, należy uważać też na potencjalnych oszustów. Unikajmy więc pożyczek społecznościowych czy prywatnych. Pierwsze mogą oznaczać poważne problemy, w przypadku, gdy nie zdążymy ze spłatą w czasie. Nigdy nie wiemy bowiem, kto tak naprawdę znajduje się w roli potencjalnego pożyczkodawcy. Drugie często oznaczają kłopoty w postaci nieuczciwych procentów, a niekiedy kończą się kradzieżą danych osobowych i wykorzystaniem ich w zupełnie innym celu. Pamiętajmy też, by dopasować pożyczkę maksymalnie do swoich teraźniejszych, ale i przyszłych możliwości. Lepiej niech będzie to pożyczka 0zł pozabankowa na 30 dni, niż kredyt, który będzie ciągnął się za nami latami lub łączył się z horrendalnie wysokimi odsetkami.

* źródło zdjęcia głównego: Golfer_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *