Karta kredytowa – nie zawsze ułatwia życie

Polacy lubią mieć dodatkowe pieniądze, które mogą spożytkować w dowolnym celu i czasie. Dlatego ich “wiernym towarzyszem” bardzo często staje się karta kredytowa. Niektórzy posiadają nawet po kilka takich kart i chociaż jest to dość prosty sposób na dodatkowe pieniądze “na wyciągnięcie ręki”, to niekiedy bywa bardzo kłopotliwy. Szczególnie, że niedokładnie czytamy umowy dotyczące takich kart. Co może nas w takim wypadku spotkać?Banki bardzo chętnie wychodzą do swoich klientów z propozycją wydania im karty kredytowej. Klienci zaś ochoczo po nie sięgają. Rzadko jednak zdając sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą dodatkowo ponieść na tę okoliczność. Mowa tu o nieterminowej spłacie zadłużenia dokonanego za pomocą karty.

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

Każdy przyszły, jak i obecny posiadacz karty kredytowej musi pamiętać, by dokładnie sprawdzić w umowie zapis dotyczący okresu bezodsetkowego. Musi on również pamiętać, że właściwą datą dokonania spłaty takiego zadłużenia, jest ta, która informuje bank o zaksięgowaniu kwoty. Niektórzy zapominając o tym, mogą spotkać się z przykrą konsekwencją, jaką jest naliczenie odsetek karnych. Co gorsza, klient dowiaduje się o tym, dopiero w kolejnym rozliczeniu. Nie można za to jednak winić banku, a jedynie swoje niedopatrzenie.
Czy istnieje “zdrowsza” dla naszego portfela alternatywa dla karty kredytowej? Oczywiście, że tak. Jest nią pożyczka chwilówka. Ją też możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Co ciekawsze, możemy się o nią ubiegać w dosłownie każdej chwili i z każdego dowolnego miejsca.

Najpopularniejsze karty kredytowe według money.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *